Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 6d. 13:09

Sankt Peterburge sulaikyti pirmieji homoseksualizmo propaguotojai

Gėjų aktyvistų sulaikymas Sankt Peterburge
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gėjų aktyvistų sulaikymas Sankt Peterburge

Sankt Peterburgo (Rusija) policija sulaikė du gėjų aktyvistus, kurie gali tapti pirmaisiais asmenimis, patrauktais atsakomybėn už homoseksualizmo propagandą, pranešė naujienų agentūra „Interfax“.

1981 ir 1984 metais gimusius niekur nedirbančius Krasnojarsko krašto ir Lipecko srities gyventojus policija sulaikė ketvirtadienį prie Sankt Peterburgo jaunimo kūrybos rūmų. Jie stovėjo laikydami plakatus „Gėjus – tai normalu“. Sulaikytiesiems buvo surašyti administraciniai protokolai, o baudos dydį artimiausiu metu nustatys teismas.

„Gėjų aktyvistai įvykdė šią akciją mėgindami patikrinti situaciją, kad atsirastų galimybė kreiptis į Konstitucinį teismą ir Europos žmogaus teisių teismą (EŽTT)“, – žurnalistams sakė organizacijos „Human Rights Watch“ Maskvos biuro vadovo pavaduotoja Tatjana Loškina.

Ji tvirtina esanti įsitikinusi, kad EŽTT priims gėjams palankų sprendimą. „Tiesa, yra viena problema – EŽTT sprendimų Rusijoje nėra paisoma iki galo“, – pridūrė žmogaus teisių gynėja.

Sankt Peterburgo miesto valdžios priimtas įstatymas dėl homoseksualizmo propagandos tarp nepilnamečių uždraudimo įsigaliojo kovo 30 dieną. Įstatymas draudžia platinti informaciją, „galinčią padaryti žalą nepilnamečių sveikatai, doroviniam ir dvasiniam vystymuisi, taip pat suformuoti nepilnamečiams iškreiptą supratimą apie socialinį tradicinių ir netradicinių vedybinių santykių lygiateisiškumą“. Rusijos homoseksualų bendruomenė šį miesto valdžios spendimą įvertino labai negatyviai.

Anksčiau panašius sprendimus priėmė Riazanės, Archangelsko ir Kostromos sričių valdžios organai. Kovo 28 dieną Rusijos Valstybės Dūmoje įregistruotas įstatymo projektas, numatantis homoseksualizmo propagandos uždraudimą federaliniu lygiu.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min