TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Santykiuose su Medvedevu premjeras Putinas laikosi tradicijos

Dmitrijus Medvedevas ir Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Dmitrijus Medvedevas ir Vladimiras Putinas
Šaltinis: BNS
0
A A

Iš kelių Vladimiro Putino teiginių interviu Prancūzijos žiniasklaidai tapo aišku, kad jis kreipiasi į Dmitrijų Medvedevą „tu“, o jis į premjerą – „Jūs“.

Vakarų spauda iš to padarė išvadą, kad taip vyriausybės vadovas padalijo vaidmenis tandeme, tačiau Rusijos politologai šią versiją vadina nepagrįsta: jų nuomone, tai tik įprotis.

V.Putinas ir D.Medvedevas susitarė „nesiblaškyti“ ir nenukreipti viso dėmesio į 2012 metų rinkimų problemas, šią temą jie svarstys, kai priartės rinkimų kampanijos pradžia, sakė Rusijos premjeras interviu AFP ir televizijos kanalui „France2“.

Jis taip pat paaiškino, kaip jie drauge dirba su Rusijos prezidentu. „Kai iškyla kokių nors svarbių dalykų, mums, žinoma, reikia su prezidentu Medvedevu turėti suderintą poziciją. Ir aš taip pat, kaip anksčiau, nemanau, kad yra peiktina pakelti ragelį ir tarti: „Klausyk, suderinkime, pasitarkime“. Mes prieiname prie bendros pozicijos, ji tampa dar stipresnė, stabilesnė“, – pateikė pavyzdį V.Putinas.

Vakarų spauda iš to padarė išvadą, kad taip vyriausybės vadovas padalijo vaidmenis tandeme, tačiau Rusijos politologai šią versiją vadina nepagrįsta: jų nuomone, tai tik įprotis.„Taip pat ir jis. Būna atvejų, kai jis tiesiog skambina ir sako: „Žinote, reikia pasikalbėti. Pagalvokime. Štai tokia problema, norėčiau sužinoti jūsų nuomonę“, – sakė premjeras.

Būtent ši interviu dalis sudomino Vakarų žiniasklaidą. Štai agentūra „Reuters“ rašo, kad V.Putinas paskirstė vaidmenis tandeme: „Jis – vyresnis ir į pagarbų „Jūs“ atsako savo statytiniui prezidentui Dmitrijui Medvedevui familiariai – draugiškai „tu“.

„Reuters“ taip pat nurodo, kad premjeras dar kartą atsisakė atsakyti į klausimą dėl savo planų 2012 metams, kai baigiasi pirmasis D.Medvedevo laikotarpis Kremliuje, ir pakartojo teiginį apie darnų darbą tandeme.

„Darbo apimtis milžiniška, tiesiog milžiniška. Nėra būtinybės kištis į vienas kito kompetenciją“, – sakė V.Putinas ir dar kartą pareiškė, kad tarp jo ir valstybės vadovo „susidarė labai efektyvus bendradarbiavimas“.

Amžius ir subordinacija

Politikos technologijų centro generalinis direktorius Igoris Buninas su „Reuters“ nuomone nesutinka.

„Niekas neabejoja tuo, kad taip jie kalbasi vienas su kitu. Čia nėra mėginimo pažeminti ką nors. Taigi šitai tikriausiai yra tik fakto konstatavimas“, – sakė I.Buninas interneto leidiniui GZT.ru. Įrodymui jis pateikia kitą V.Putino citatą. „Man patinka tai, ką aš dabar darau, tai, kuo aš dabar užsiimu“, – apibūdino savo veiklą premjeras.

I.Buninas pažymi: to, kad D.Medvedevas sako V.Putinui „Jūs“, daug priežasčių, – tai ir premjero amžius, ir ankstesnis statusas, ir įprotis.

„Aš nemanau, kad šiuo atveju būtų mėginama paimti viršų arba kaip nors kitaip parodyti savo pranašumą“, – pareiškė politologas.

D.Medvedevas iš tikrųjų ilgai buvo V.Putino pavaldinys, o ir būtina atsižvelgti į amžių, sutiko Dmitrijus Orlovas, politinių ir ekonominių komunikacijų agentūros vadovas.

Riktas, o ne signalas

Nacionalinės strategijos instituto prezidentas Stanislovas Belkovskis taip pat mano, kad iš V.Putino žodžių nereikia daryti jokių išvadų, ir sakyti, kad, pavyzdžiui, prasidėjo prezidento rinkimų kampanija.

„Šalyje, kur nėra rinkimų, rinkimų kampanija neturi prasmės“, – pareiškė S.Belkovskis GZT.ru.

Kalbėdamas apie tai, kad nėra tokio premjero elgesio signalų, politologas pateikia pavyzdį: „Putinas susitiko su meno veikėjais, kur įvyko pokalbis su Jurijumi Ševčiuku, nes to paprašė Michailovo teatro direktorius Vladimiras Kechmanas, o ne todėl, kad to norėjo pats premjeras“.

„Taip ir čia – tai tikriausiai Putino riktas dėl per didelio atsipalaidavimo nei koks nors signalas“, – įsitikinęs I.Belkovskis. Visus svarbiausius sprendimus vyriausybės vadovas įpratęs apsvarstyti individualiai, pareiškė politologas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min