TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šarvuotame traukinyje, savo gydytojui ant rankų, mirė Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Ilas

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-il.
„Scanpix“ nuotr. / Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-ilas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Reuters“ praneša, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-Ilas mirė kelionės po šalį metu savo šarvuotame traukinyje.

Valstybinės televizijos diktorius pranešė, kad šalies vadovas Kim Jong-Ilas mirė išsekęs dėl „nepaliaujamo protinio ir fizinio darbo“. Šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis, karinės pajėgos sukeltos ant kojų.

Oficialiais duomenimis, Šiaurės Korėjos lyderį ištiko infarktas. Pradėta valdžios perdavimo jo sūnui Kim Džongunui ceremonija. 

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Ilas mirė būdamas 69 metų, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Šis įvykis įstūmė skurdžią, bet branduolinį ginklą turinčią valstybę, į nežinią dėl antro dinastinio valdžios perdavimo.

Oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA) pranešė, kad lyderis „nuo didelės protinės ir fizinės įtampos mirė šeštadienį 8 val. 30 min. vietos (1 val. 30 min. Lietuvos) laiku, traukinyje per vieną savo "lauko vadovavimo" kelionių.

Pranešime žmonės raginami sekti jo jauniausiu sūnumi ir tiesioginiu įpėdiniu Kim Jong-Unu, kuris baigia trečią dešimtį metų ir iki pernai neturėjo jokio viešo vaidmens.

Šis įvykis įstūmė skurdžią, bet branduolinį ginklą turinčią valstybę, į nežinią dėl antro dinastinio valdžios perdavimo.

„Visi partijos nariai, kariškiai ir visuomenė turėtų ištikimai sekti draugo Kim Jong-Uno vadovybe ir saugoti bei toliau stiprinti vieningą partijos, kariškių ir visuomenės frontą", – pranešė minėta naujienų agentūra.

KCNA nurodė, kad Kim Jong Ilas mirė nuo „sunkaus miokardo infarkto, patirto drauge su širdies smūgiu", ir kad skrodimas buvo atliktas sekmadienį.

2008-ųjų rugpjūtį lyderis buvo patyręs insultą, po kurio jam buvo sunku judinti kairiąją ranką ir koją.

Lyderio laidotuvės bus surengtos gruodžio 28 dieną Pchenjane, bet jokios užsienio delegacijos nebus pakviestos, nurodė KCNA. Nacionalinis gedulas paskelbtas nuo gruodžio 17 iki 29 dienos.

KCNA, cituodama Nacionalinio laidotuvių komitetą, vadovaujamą Kim Jong Uno, nurodė, kad lyderio palaikai bus pašarvoti Kumsusano rūmuose, kuriuose taip pat laikomi balzamuoti jo tėvo palaikai.

Kaip pranešama, gedintys žmonės galės atsisveikinti su Kim Jong Ilu gruodžio 20–27 dienomis.

Po laidotuvių dar viena gedulo ceremonija bus surengta gruodžio 29 dieną, per kurią aidės pabūklų salvės, o miręs lyderis bus pagerbtas trimis minutėmis tylos. Tuo metu visi traukiniai ir laivai įjungs savo sirenas.

Kim Jong Ilas perėmė valdžią iš savo tėvo ir šalies įkūrėjo Kim Il Sungo, kai jis mirė 1994 metais.

Praeito amžiaus 10-o dešimtmečio viduryje ir pabaigoje, kai Kim Jong Ilas jau vadovavo šaliai, kilo didelis badas, nusinešęs šimtus tūkstančių žmonių gyvybių. Šiaurės Korėjai maisto stinga iki šiol, o Jungtinių Tautų (JT) vaikų fondas nurodo, kad trečdalis vaikų šioje šalyje gyvena pusbadžiu.

Tačiau Kim Jong Ilas sugebėdavo rasti lėšų branduolinių ginklų kūrimo programai, kurią vainikavo atominių užtaisų bandymai 2006 metų spalį ir 2009 metų gegužę.

Kelis pastaruosius mėnesius buvo dedamos diplomatinės pastangos atnaujinti šešiašales derybas dėl branduolinio nusiginklavimo, iš kurių Šiaurės Korėja pasitraukė 2009 metų balandį.

JAV pasiuntinys Robertas Kingas praeitą savaitę tarėsi Pekine dėl galimo pagalbos maisto produktais atnaujinimo iš Jungtinių Valstijų. Buvo keliamos prielaidos, kad abi šalys šią savaitę susitiks Pekine atskirų derybų dėl šešiašalio proceso atnaujinimo.

Pietų Korėja padidino karinę parengtį

Pietų Korėjos vadovai nurodė savo kariškiams sustiprinti parengtį ir suintensyvinti pasienio stebėjimą iš oro, kai Šiaurės Korėja paskelbė apie savo lyderio Kim Jong Ilo mirtį, pranešė Štabų vadų taryba.

Seulas taip pat paprašė savo sąjungininkių Jungtinių Valstijų, kurios Pietų Korėjoje yra dislokavusios 28,5 tūkst. karių, sustiprinti stebėjimą iš lėktuvų ir palydovų, nurodė kariškių atstovas.

Kol kas šiaurėje nepastebėta jokių neįprastų veiksmų, pranešė pareigūnai.

Pietų Korėjos prezidentas Lee Myung-bakas nurodė visiems vyriausybės pareigūnams būti pasiekiamiems kritiniu atveju – tai reiškia, kad jiems bus suvaržytos galimybės išeiti atostogų arba išvykti.

Lee Myung-bakas sušaukė Nacionalinio saugumo tarybos posėdį prezidento Mėlynuosiuose rūmuose.

„Visi Mėlynųjų rūmų pareigūnai dirba nepaprastuoju režimu", – sakė prezidento atstovas.

Prezidentas atšaukė visus pirmadienį planuotus susitikimus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min