Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 21d. 01:44

„Saša važiuoja namo“, arba Ką sau leidžia išlepę Rusijos iškilėlių sūneliai (video)

Sašos visureigis Maskvos gatvėse įveikdavo visas kliūtis.
Kadras iš „YouTube“ / Sašos visureigis Maskvos gatvėse įveikdavo visas kliūtis.

Rusijos interneto vartotojai jau kelias dienas piktinasi ir diskutuoja apie skandalingus vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuotas vieno turtuolio sūnaus išsidirbinėjimas gatvėse. Gal tai ir nebūtų verta išskirtinio dėmesio, jeigu toks atvejis būtų vienetinis, tačiau Rusijos didmiesčių gatvėse galiojanti „stipresniojo teisė“ jau seniai nusibodo visiems eiliniams eismo dalyviams, o šis pavyzdys – dar viena šio įžūlaus reiškinio iliustracija.

Šią savaitę internete buvo paviešinta visa serija mobiliuoju telefonu filmuotų vaizdo įrašų, kuriuose jaunas vaikinas, neva Rusijos vidaus reikalų ministro pavaduotojo sūnus, važinėjasi Maskvos gatvėmis nuolat pažeisdamas taisykles ir specialiųjų tarnybų automobiliams būdingu garsiniu signalu bei švyturėliais vaikydamas kelyje besipainiojančias transporto priemones. Vidaus reikalų ministerija paviešinus įrašus pradėjo šių šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimų tyrimą, pranešė topnews.ru.

Bendra antrašte „Saša važiuoja namo“ pavadinti vaizdo įrašai iš pradžių buvo paviešinti „Mėlynųjų kibirėlių“ organizacijos tinklaraštyje ir iš karto sukėlė milžinišką ažiotažą tarp Rusijos interneto vartotojų.

Vaizdo įrašuose užfiksuota, kaip jaunuolis (įrašuose skamba jo vardas Saša), greičiausiai studentas, visureigiu „Toyota Land Cruiser“ demonstratyviai vaiko kitus automobilius naudodamasis sirena ir garsiakalbiu. Neretai kelių chuliganas važiuoja priešingos krypties eismo juosta. Automobilyje skamba muzika, įžūlūs keleivių juokeliai ir daugybė keiksmažodžių. Viename įraše kelių erelis prisistato vidaus reikalų ministro pavaduotojo sūnumi.

Kadras ia YouTube/Visureigio vairuotojas patenkintas savo automobiliu
Kadras iš „YouTube“/Visureigio vairuotojas patenkintas savo automobiliu.

Pirmieji „šaunuolio Sašos“ tapatybę pamėgino nustatyti tinklaraštininkų bendruomenės nariai. Internete atsirado pranešimų, kad visureigio vairuotojas – ministro pavaduotojo Michailo Suchodolskio sūnus; viename įraše nuskamba būtent šio milicijos generolo pavardė. Tačiau netrukus pats M.Suchodolskis tokias prielaidas paneigė.

„Oficialiai pareiškiu, kad mano sūnus nėra niekaip susijęs su šiais įrašais, aš atsakau už jį, žinau, kaip jis išauklėtas, ir didžiuojuosi juo“, – pareiškė M.Suchodolskis naujienų agentūrai „Interfax“.

Skandalingais įrašais susidomėjo ir vidaus reikalų ministras Rašidas Nurgalijevas. Jis įpareigojo savo pavaldinius rasti kelių chuliganus ir patraukti juos atsakomybėn.

Netrukus, kaip skelbia Rusijos žiniasklaida, pavyko išsiaiškinti, kas toks yra įžūlusis „Saša“. Paaiškėjo, kad viceministro sūnumi mėgęs prisistatyti vaikinas iš tiesų pats studijavo su generolo M.Suchodolskio sūnumi viename Maskvos valstybinio universiteto (MVU) Teisės fakulteto kurse.

Kaip rašo gzt.ru, sprendžiant iš visko, prie mašinos vairo sėdėjo Aleksandras Dmitriukas – stambaus verslininko Andrejaus Dmitriuko, kuriam priklauso konditerijos ir duonos gaminių kombinatas, sūnus.

Bene įžūliausiai jis pasielgė tais pačiais 2009-aisiais, kai pamėgino pagelbėti savo pažįstamam, kurį buvo sulaikę milicininkai.Taip pat aiškėja, kad visureigio siautėjimas gatvėse buvo nufilmuotas dar 2009 metais, o Saša yra ne kartą turėjęs nemalonių reikalų su milicija. Bene įžūliausiai jis pasielgė tais pačiais 2009-aisiais, kai mėgino pagelbėti savo pažįstamam, kurį buvo sulaikę milicininkai.

Kaip rašo vslux.ru, 19-metis mėlynais švyturėliais papuošto „Toyota Land Cruiser Prado“ vairuotojas 92-ame magistralės „Rossija“ kilometre užblokavo kelią milicijos automobiliui, kuriuo pareigūnai sulaikytąjį vežė į apklausą. Prisistatęs generolo M.Suchodolskio sūnumi visureigio vairuotojas pareikalavo, kad milicininkai paleistų sulaikytąjį. Kad reikalavimai skambėtų įtikimiau, vaikinas išsitraukė ir parodė vieno Vidaus reikalų ministerijos padalinio vyresniojo inspektoriaus pažymėjimą.

Vis dėlto milicininkai nepatikėjo apsišaukėliu ir jį taip pat sulaikė. Vėliau jaunuolis prisipažino, kad mokosi antrame MVU Teisės fakulteto kurse ir tik norėjo padėti bendrakursiui. „Pamaniau, kad milicininkai išsigąs Suchodolskio sūnaus ir paleis jį, – teisinosi „sūnus“ ir atskleidė, kad suklastotą pažymėjimą nusipirko už 10 tūkst. rublių.

„Mėlynųjų kibirėlių“ bendruomenės koordinatorius Piotras Škumatovas leidiniui gzt.ru, papasakojo, kad kelių chuliganas šiomis dienomis pats susisiekė su jais ir paprašė ištrinti vaizdo įrašus su jo „žygdarbiais“.

Saša taip pat gana atvirai P.Škumatovui papasakojo, kad netrukus po incidento magistralėje jis buvo išmestas iš universiteto, o tėvai jį metams atidavė į kariuomenę. Tuo metu, kol jis trynė karinę uniformą, kažkas sudegino garsųjį visureigį. Be to, tėvai iš jo penkeriems metams atėmė vairuotojo pažymėjimą. Tad bent kol kas Sašai namo važiuoti tenka visuomeniniu Maskvos transportu.

Dėmesio, kai kuriuose įrašuose skamba nenorminė ir necenzūrinė leksika.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min