Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 birželio 21d. 08:12

Saudo Arabija deportavo 15 tūkst. Kataro kupranugarių

Kupranugariai Katare
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kupranugariai Katare

Kai birželio 5 dieną Saudo Arabija nutraukė ryšius su Kataru, Rijadas aiškiai parodė, kad nenori turėti nieko bendro su savo kaimyne. Prekyba sustabdyta, skrydžiai nutraukti, į Katarą skrendantys lėktuvai net negali kirsti Saudo Arabijos oro erdvės. O dabar – net ir kupranugariai turėjo išvykti, rašo „Foreign Policy“.

Po to, kai buvo nurodyta išsiųsti iš šalies 15 tūkst. kupranugarių, gyvūnai įstrigo Kataro pasienyje su mažai maisto ir vandens. Jie laikomi dykumoje, kai kurie gyvūnai krito.

„Kupranugariai badavo. Kai kurie patinai pradėjo kautis, jie visi buvo labai prastos būklės, – vienas piktas kupranugarių savininkas sakė „Reuters“. – Mano brolis vis dar turi 10 ar 11 kupranugarių Saudo Arabijoje.“

Katare kilo didelis pasipiktinimas, kai pasklido nuotraukos, kokiomis sąlygomis buvo laikomi gyvūnai. Pareigūnai išsiuntė sunkvežimius su būtinomis atsargomis, pasienyje įstrigusiems kupranugariams įrengtos laikinos pastogės.

Nė 12 tūkst. kv. kilometrų žemės neturintis Kataras turi labai mažai ganyklų kupranugariams, kurie yra labai svarbūs tradicinei kultūrai ir poilsiui šalyje. Iki šiol daug Kataro šeimų savo gyvūnus laikydavo Saudo Arabijoje ir per sieną vis nuvykdavo jų prižiūrėti.

Tačiau Saudo Arabija dabar išsiunčia šiuos gyvūnus – apie 15 tūkstančių jų.

Saudo Arabija, JAE, Egiptas, Bahreinas ir kitos valstybės kaltina Katarą parama „terorizmui“ bei jo finansavimu, taip pat bendradarbiavimu su tradiciniu regiono priešininku Iranu. Doha šiuos kaltinimus neigia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:00:04
01:26
01:59:13

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min