Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2015 birželio 1d. 09:03

Saudo Arabija perspėja Iraną

Saudo Arabijos šiitų mečetėje susisprogdino mirtininkas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Saudo Arabijos šiitų mečetėje susisprogdino mirtininkas

Vidurio Rytuose toliau kyla įtampa sunitiškai Saudo Arabijai kaltinant šiitišką Iraną destabilizuojant visą regioną. Savaitgalį Saudų koalicija toliau bombardavo Jemeną, kuriame siekia sunaikinti, kaip manoma, Irano remiamą hučių sukilėlių grupuotę.

Dar viena savita Vidurio Rytų sostinė po truputį virsta griuvėsių krūva kaip šimtamečiai Sirijos miestai. Tiesa saudų naikintuvai Saną Jemene bombarduoja taikydamiesi daugiausia į tuos objektus, kur, kaip įtariama, gali bazuotis hučiai. Tad be kelių karinių bazių ir prezidentūros, į kurias smogė raketos savaitgalį, sugriautas ir Jemeno futbolo federacijos pastatas.

Jungtinės Tautos sako, kad Jemene jau žuvo 1 800 žmonių, 500 tūkst. pabėgę ar bėga, bet, kol didžiąją dalį šalies kontroliuoja Irano remiami hučiai, Saudo Arabijos koalicija nežada liautis. 

Priešingai – Iranas privalo nustoti kištis į regiono reikalus, sako su Egipto užsienio reikalų ministru Kaire sekmadienį susitikęs jo kolega iš Saudo Arabijos. Jo žodžiais, monarchija būtų linkusi palaikyti tvirtus santykius su šiitų bastionu, bet kol Teheranas – teroristų rėmėjas, sako Addelis Al-Džubeiras, nieko nebus. Rijadas turi pastabų ir Maskvai.

 „Mūsų santykiai su Rusija sutampa su Egipto santykiais su Rusija, o tai – bandyti įtikinti Rusiją nustoti rėmus Bašarą Al-Assadą“, – sako Saudo Arabijos užsienio reikalų ministras.

Bet Saudo Arabijos priešo priešas nėra jų draugas. Islamo valstybė tai pat neapkenčia monarchijos Rijade ir penktadienį prisiėmė atsakomybę už šiitų mečetės susprogdinimą per pamaldų įkarštį viename iš Saudo Arabijos miestų. Tad Rijadas, kol kas dar turintis Valstijų paramą, po truputį ant savo kupros kraunasi vis daugiau atsakomybės už tvarką regione, kartu besikurdamas ir vis daugiau tokia Rijado iniciatyva nepatenkintų. Ypač Teheraną.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min