Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 08 23, 20:38

Saudo Arabijoje – feminisčių radijo stotis: būsime mažumos balsas

Feminisčių radijo stotis ėmė transliuoti Saudo Arabijoje, siekiant prabilti „tylios mažumos balsu“ ir didinant spaudimą princui Mohammedui Bin Salmanui modernizuoti tautą.
Saudo Arabijos moterys
Saudo Arabijos moterys / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip skelbia portalas express.co.uk, Nsawya FM arba feminisčių FM, sutelkė 11 moterų komandą, kuri ir dirbs radijuje. Klausytis šios stoties bus galima internetu, tinklalapyje „Mixlr“.

Moterys transliacijoms naudos tik kompiuterį, redagavimo programą ir mikrofoną.

Ashtar, viena iš komandos narių, BBC teigė: „Mes ėmėmės šio projekto, kad archyvuotume šį istorijos etapą, taip žmonės žinos, kad mes iš tiesų buvome, mes iš tiesų egzistavome“.

Pasak jos, Saudo Arabijos valdžia gali uždrausti „Twitter“ bet kuriuo metu: „Tokiu būdu mes netektume savo minčių archyvo“.

„Radijas suteikia galimybę įrašyti programas ir transliuoti jas per kitas platformas“, – teigė ji.

Dauguma dirbančių šiame radijuje yra Saudo Arabijos pilietės, tačiau ne visos šiuo metu gyvena šalyje.

BBC skelbia, kad laiko skirtumas apsunkina skirtingose šalyse gyvenančių kolegių komunikaciją.

Devynios moterys rengia turinį, o dvi moterys tai ištransliuoja.

Radijo stoties pirmasis įrašas tviteryje paskelbė apie jos įsikūrimą: „Mūsų tikslas yra būti tylios mažumos balsu, suteikti galimybę kiekvienai dalintis savo požiūriu, idėjomis, kritika, straipsniais ir eilėmis“.

Saudo Arabijos moterims suteikta galimybė vairuoti tik šį birželį. Tądien, kai draudimas moterims vairuoti buvo panaikintas, daugiau kaip 120 tūkst. jų kreipėsi dėl vairuotojo pažymėjimo.

Tačiau moterys šioje šalyje vis dar labai apribotos, jos negali laisvai ištekėti, dirbti ar keliauti, jei jų nelydi vyriškos giminės atstovas. Visus šiuos klausimus į dienos šviesą kels naujoji radijo stotis.

Anksčiau šį mėnesį dvi moterų teisių aktyvistės Samar Badawi ir Nassima al-Sadah buvo sulaikytos.

„Human Rights Watch“ Artimųjų Rytų skyriaus direktorė Sarah Leah Whitson teigė, kad: „Jų sulaikymas yra signalas, kad Saudo Arabijos valdžios atstovai tik įžvelgia pavojų sau“.

„Po pastarųjų despotiškų verslo žmonių, moterų teisių aktyvisčių ir reformistų dvasininkų sulaikymų, Saudo Arabijos sąjungininkai ir partneriai turėtų paklausti, ką „reforma“ reiškia šalyje, kurioje paniekinamai ignoruojami įstatymai“, – kalbėjo „Human Rights Watch“ Artimųjų Rytų skyriaus direktorė Sarah Leah Whitson.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min