Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saudo Arabijoje įvykdyta egzekucija karališkosios šeimos nariui

Saudo Arabija
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Saudo Arabija
Šaltinis: 15min
4
Skaitysiu vėliau
A A

Saudo Arabijoje įvykdyta mirties bausmė princui, kuris pripažintas kaltu dėl žmogžudystės. Princas buvo iš karališkosios šeimos, kuriai priklauso tūkstančiai narių.

Princui Turki bin Saud al-Kabeerui egzekucija įvykdyta šalies sostinėje Rijadoje. Jis pripažintas kaltu dėl vyro nušovimo, paskelbė vidaus reikalų ministerija.

Princas tapo 134-uoju asmeniu, kuriai šiemet Saudo Arabija įvykdė mirties bausmę, skelbia AFP.

„Arab News“ anksčiau skelbė, kad 2014 m. lapkritį neįvardintas princas buvo nuteistas dėl draugo nužudymo.

2012 m. gruodį kilo kivirčas dykumoje esančioje stovykloje – per susišaudymą vienas vyras žuvo, kitas buvo sužeistas. Stovyklos dykumose yra mėgstama karališkosios šeimos atstovų susibūrimų vieta.

Kai kulką paleidęs princas suprato, jog auka – jo draugas ir kolega, jis apie tai informavo policiją.

Saudo Arabijoje galioja griežta teisinė sistema, pagal kurią už nužudymą, narkotikų gabenimą, ginkluotą apiplėšimą, išprievartavimą ar šventvagystę baudžiama mirtimi.

„Amnesty International“ skelbia, kad 2015 m. Saudo Arabijoje įvykdytos 158 egzekucijos. Daugiau per metus mirties bausmių yra įvykdę tik Iranas ir Pakistanas (duomenų iš Kinijos neįmanoma gauti).

Daugiausiai egzekucijos įvykdomos dėl narkotikų gabenimo, tačiau vos per vieną dieną sausio mėnesį šalyje įvykdytos mirties bausmės 47 žmonėms, kurie apkaltini terorizmu.

Komentarai: 4
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min