Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saugomą pašautą paauglę Didžiojoje Britanijoje nori aplankyti apsimetėliai giminaičiai

Prie Birmingamo ligoninės patruliuoja policija.
Reuters/Scanpix nuotr. / Prie Birmingamo ligoninės patruliuoja policija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Didžiąją Britaniją atgabenta praėjusią savaitę Talibano ginkluotų vyrų pašauta 14-metė Malala Yousafzai. Ji gydoma Birmingamo Karalienės Elžbietos ligoninėje. Teigiama, kad į palatą jau bandė patekti keli asmenys, prisistatę mergaitės giminaičiais.

Policija ir ligoninės apsaugos darbuotojai nežinomų asmenų į ligoninę neįleido. 

Moksleivė, kuriai ginkluoti vyrai šovė į galvą vykstant autobusu iš mokyklos, šiuo metu yra stabilios būklės. Mergaitė nukentėjo, nes viešai reiškė savo nuomonę, kovojo, kad Pakistano mergaitės gautų išsilavinimą, nuolat pildė savo internetinį dienoraštį. 

Ligoninės direktorius Dave Rosseris dailymail.co.uk sakė, „kad tai policijos reikalas, tačiau suprantu, kad kai kurie žmonės apsimetinėja mergaitės giminaičiais, o mes netikime, kad jie tokiais yra, ir buvo suimti. Nemanome, kad jos saugumui kilo grėsmė, tikime, kad žmonės yra smalsūs“.  Direktorius teigė esąs patenkintas saugumu ligoninėje.

Policija patikino jokių asmenų nesuėmusi, ji patvirtino, kad buvo keletas asmenų, kurie norėjo patekti pas mergaitę, kai kurie teigė norintys tiesiog palinkėti jai pasveikti. 

Gydytojai teigia esantys sužavėti mergaitės stiprybe.  Teigiama, kad mergaitė turėtų pasveikti, tačiau jai prireiks ilgalaikės priežiūros, padedant atsigauti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Gydymas užtruks apie pusę metų. Abejojama, ar Malalai, kurios vardas reiškia „perimtas sielvartas“, kada nors bus saugu gržti namo. Tikėtina, kad ji ir liks Didžiojoje Britanijoje.  Į šalį artimiausiu metu turėtų atvykti ir mergaitės šeima.

Talibano grupuotė buvo paskelbusi neketinanti palikti mergaitės ramybėje. Grupuotės atstovai teigė užpuolę paauglė, nes ši skatino „vakarietišką mąstymą“ ir pasaulietinius įsitikinimus.

Drąsi mergaitė yra keleto taikos prizų laimėtoja.

Scanpix nuotr./Mergaitę palaiko visos aalies jaunimas.
Scanpix nuotr./Mergaitę palaiko visos šalies jaunimas.
Scanpix nuotr./Nukentėjusi mergaitė ia Pakistano pervežta į Didžiąją Britaniją.
Scanpix nuotr./Nukentėjusi mergaitė iš Pakistano pervežta į Didžiąją Britaniją.
Reuters/Scanpix nuotr./Atgabentą mergaitę lydi policija.
Reuters/Scanpix nuotr./Atgabentą mergaitę lydi policija.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min