Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saugumo politikos ekspertas Ignas Stankovičius: Rusija Ukrainoje sieks jaukti situaciją tol, kol Vakarai pakels rankeles

„Žalieji žmogeliukai“ Slaviansko mieste
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Žalieji žmogeliukai“
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Saugumo politikos ekspertas Ignas Stankovičius mano, kad situacijai Ukrainoje nesisprendžiant, o Vakarų šalims neturint rimtų įrankių jai stabilizuoti, Rusija ims spausti Vakarus ir reikalauti, kad įsikištų Rusija.

„Po Ženevos susitarimo, kada buvo priimtas sprendimas, kad ir viena, ir kita pusė turi imtis kažkokių žygių, konkrečiai, grupuočių nuginklavimo, Rusija, turėdama savo rankose tą įrankį, visada gali kaltinti Ukrainą, kad ji nesilaiko savo įsipareigojimų, ką ji dabar ir daro, kad nenuginkluoja, ir provokuoti tolimesnį situacijos kaitimą“, – laidoje „Aktualioji valanda“ antradienį kalbėjo I. Stankovičius.

„Kalba eina apie jų buvimo legitimizaciją. Visiems suprantama, kad jie (rusai – red.) dabar maivosi ir jie ten yra, bet legalumo tam buvimui nėra. Jie nori buvimą padaryti legaliu“, – sakė jis.

Jie nori buvimą padaryti legaliu

I. Stankovičiaus teigimu, Rusijos siekis yra tol jaukti situaciją Ukrainoje, „kol Vakarai pakels rankeles ir sakys: mes negalime stabilizuoti. Rusai reikalaus pripažinimo, kad jų buvimas taptų legitimus, nes kaimyninė šalis pavojinga Rusijai. Jie bandys spausti. Ar pavyks, nežinau, bet jų scenarijus toks.“

Rytų Europos studijų centro eksperto Vyčio Jurkonio teigimu, stabilumą Ukrainoje užtikrinti galėtų tik Maidano dvasios žmonės. „Matome visišką neryžtingumą iš Ukrainos kariuomenės pusės, kuri iš tikrųjų yra labai dviprasmiškoje situacijoje. Matome, kad tarptautiniai partneriai – NATO, Jungtinės Tautos, Europos Sąjunga – nesiima jokių veiksmų, nes iš tikrųjų kalba eina, kad reikėtų uždaryti sienas Ukraina – Rusija ir Baltarusija – Ukraina, bet tas nėra daroma. Tad vienintelė viltis yra patys Ukrainos žmonės, kuriems mažiausiai norisi, kad Rusijos kariai marširuos Ukrainos teritoriją“, – laidoje kalbėjo jis.

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas antradienį pareiškė, kad Rusija siekia sužlugdyti rinkimus. 

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite čia.

 

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min