Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 29, 22:04

Seimas svarstys, ar leisti darbuotojams streikuoti nesulaukus teisminių ginčų pabaigos

Seimas svarstys, ar leisti darbuotojams streikuoti nesulaukus teisminių ginčų dėl streiko teisėtumo pabaigos. Ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo pritarė tai numatančiam socialdemokratų pasiūlymui keisti Civilinio proceso kodeksą. Už balsavo 59 Seimo nariai, prieš buvo du, 30 susilaikė. Toliau projektas bus svarstomas komitetuose.
Gintautas Paluckas
Gintautas Paluckas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Šiuo metu įstatymai numato, kad pirminis teismo sprendimas dėl streiko teisėtumo turi būti priimtas per penkias darbo dienas, tačiau neapibrėžia situacijų, kai pirmosios instancijos sprendimas skundžiamas, taip pat ir tolesnių teisminių svarstymų trukmės.

Priėmus įstatymo projektą, apskundus teismo sprendimą streikas galėtų vykti, o apskundimas nestabdytų streiko.

Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas, pataisų iniciatorius Gintautas Paluckas teigia, kad pataisos užkirstų kelią darbdavių piktnaudžiavimui teisiniu procesu.

„Būta atvejų, kai pradinis streiko teisėtumą patvirtinantis sprendimas buvo apskundžiamas, šitaip vilkinama streiko pradžia. Pavyzdžiui, Vilniaus viešojo transporto profesinei sąjungai organizuojant streiką, toks teisinis procesas truko beveik pusantrų metų! O „Achemos“ profesinė sąjunga laukė beveik metus“, – teigė G.Paluckas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min