Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Seimas svarstys, ar leisti darbuotojams streikuoti nesulaukus teisminių ginčų pabaigos

Seimas svarstys, ar leisti darbuotojams streikuoti nesulaukus teisminių ginčų dėl streiko teisėtumo pabaigos. Ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo pritarė tai numatančiam socialdemokratų pasiūlymui keisti Civilinio proceso kodeksą. Už balsavo 59 Seimo nariai, prieš buvo du, 30 susilaikė. Toliau projektas bus svarstomas komitetuose.
Gintautas Paluckas
Gintautas Paluckas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Šiuo metu įstatymai numato, kad pirminis teismo sprendimas dėl streiko teisėtumo turi būti priimtas per penkias darbo dienas, tačiau neapibrėžia situacijų, kai pirmosios instancijos sprendimas skundžiamas, taip pat ir tolesnių teisminių svarstymų trukmės.

Priėmus įstatymo projektą, apskundus teismo sprendimą streikas galėtų vykti, o apskundimas nestabdytų streiko.

Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas, pataisų iniciatorius Gintautas Paluckas teigia, kad pataisos užkirstų kelią darbdavių piktnaudžiavimui teisiniu procesu.

„Būta atvejų, kai pradinis streiko teisėtumą patvirtinantis sprendimas buvo apskundžiamas, šitaip vilkinama streiko pradžia. Pavyzdžiui, Vilniaus viešojo transporto profesinei sąjungai organizuojant streiką, toks teisinis procesas truko beveik pusantrų metų! O „Achemos“ profesinė sąjunga laukė beveik metus“, – teigė G.Paluckas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius