Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius tirs pasenusių vaistų utilizavimo problemas Lietuvoje

Vaistai
Photos.com / Vaistai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo kontrolierius įstaigos vadovas Romas Valentukevičius savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl to, kad šiuo metu Lietuvos vaistinės atsisako iš gyventojų priimti pasenusius vaistus ir juos utilizuoti, nors tai turi būti daroma pagal šalyje galiojančius teisės aktus.

Seimo kontrolierius kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Algį Čapliką, prašydamas pateikti išsamią informaciją ir ją patvirtinančius dokumentus, kokiais norminiais aktais vadovaujantis ir dėl kokių priežasčių šiuo metu vaistinėse atsisakoma iš gyventojų surinkti bei utilizuoti senus, po gydymosi likusius, medikamentus, teigiama pranešime spaudai.

„Kyla klausimas, kaip atsitiko, kad seniai priimtas įstatymas, įpareigojantis vaistines iš gyventojų nemokamai priimti pasenusius, nebevartotinus vaistus, iki šiol nėra vykdomas. Susirūpinimą kelia jau vien pats faktas, kad gyventojai, iš kurių vaistinės nepriima pasenusių ir nuodais tapusių vaistų yra priversti juos išmesti į šiukšlių konteinerius ar dar kur nors, nors to daryti ir negalima. Tačiau kur juos žmogui dėti, jeigu į vaistinę atneštų naudoti netinkamų vaistų niekas net nemano paimti“, – apie savo iniciatyva pradėto tyrimo priežastis sakė Romas Valentukevičius.

Seimo kontrolierių stulbina, kad valstybės institucijos parengusios ir Seimui tvirtinti pateikusios Farmacijos įstatymą pamiršo pasirūpinti pasenusių ir nevartotinų vaistų surinkimo ir utilizavimo tvarkos sukūrimu. Tyrimą savo iniciatyva pradėjęs Seimo kontrolierius, kreipdamasis į sveikatos apsaugos ministrą dėl išsamios informacijos, taip pat paprašė ministro pateikti savo nuomonę dėl galimų dabar egzistuojančios problemos sprendimo būdų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min