Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 18d. 22:30

Seksualinė prievarta, fizinis smurtas ir narkotikų pilni namai: trylikamečio žudiko gyvenimo istorija

Trylikametis žudikas Cristianas Fernandezas
Kadras iš vaizdo įrašo / Trylikametis žudikas Cristianas Fernandezas

Surinkti policijos ir socialinės rūpybos įrašai leido įdėmiau pažvelgti į vos 13 metų sulaukusio berniuko vaikystę, siekiant suprasti motyvus ir sprendimą mirtinai sumušti savo dvejų metų brolį.

Cristiano Fernandezo vaikystė išties buvo nepavydėtina, berniukas buvo nuolat paliekamas be priežiūros, jo tuomet dar paauglė motina ir į narkotikų liūną įklimpusi senelė vaiku visiškai nesirūpino. Cristiano vaikystę dar labiau apsunkino patiriama pusbrolio seksualinė prievarta ir nuolatiniai smūgiai nuo patėvio, kuris vėliau nusprendė nusižudyti, – praneša „The Dailymail“.

Cristianas Fernandezas, kuriam buvo vos dvylika metų, kai jis mirtinai sumušė savo brolį, trankydamas jo galvą į kambaryje stovinčią knygų lentyną, šiuo metu veikiausiai yra jauniausias nusikaltėlis, kuris bus teisiamas kaip suaugusysis, Floridos valstijoje.

Vis dėlto ši byla Jungtinėse Amerikos Valstijose sukėlė tikrą ažiotažą, mat daugelio žmonių manymu, tokia bausmė trylikamečiui yra pernelyg žiauri, ypač žinant tai, kokia sunki buvo jo vaikystė.

C.Fernandezas gimė Majamyje, Floridos valstijoje, 1999 metais. Jį pagimdė tuomet vos 12 sulaukusi Biannela Susana, pastojusi nuo ją išprievartavusio 25-erių vaikino, kuris vėliau už šį nusikaltimą gavo 10 metų kalėjimo.

Vieniša mergina su savo naujagimiu iš pradžių glaudėsi pas savo motiną, tačiau po dvejų metų policininkai buvo priversti juos abu išsiųsti į vaikų namus. Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai vos dvejų sulaukęs berniukas 4 valandą nakties buvo rastas nuogas vaikštantis gatvėje netoli motelio, kuriame jo senelė, turėjusi juo rūpintis, buvo suimta dėl narkotikų vartojimo.

Kaip vėliau paaiškėjo, namo grįžusi Susana policiją iškvietė ne iškarto, moteris iš pradžių nusprendė paieškoti internete informacijos, kad sužinotų, ką daryti su sąmonės netekusiu vaiku. 

2007 metais, kai C.Fernandezui buvo 8-eri, policija gavo pranešimą, kad vaiką seksualiai išnaudoja jo vyresnis pusbrolis. Pareigūnų tikinimu, tuomet buvo ir daugiau pranešimų apie įvairius su šiuo vaiku susijusius incidentus: jis užmušė mažą kačiuką, imitavo seksą su savo bendraklasiais ir masturbavosi mokykloje.

2010-ųjų spalio mėnesį C.Fernandezas su savo motina jau gyveno pas jos sugyventinį, tačiau ir čia vaiko gyvenimas nebuvo rožėmis klotas. Vaikas buvo pristatytas į ligoninę dėl rimtų sužeidimų akies srityje. Berniukas pareigūnams prisipažino, kad taip jį sumušė jo mamos sugyventinis. Policininkai tuomet nuvažiavo į jo namus, kur rado vaiko patėvį jau nebegyvą – jis nusišovė.

Po šio incidento C.Fernandezas su savo motina persikėlė gyventi kitur, vaikas buvo užrašytas į vidurinę mokyklą, kurioje mokėsi tiesiog puikiai, atrodė, jog gyvenimas kiek susitvarkė. Tačiau 2011 metų birželio 3-iąją policija vėl buvo iškviesta į jų namus: C.Fernandezo mažasis broliukas Davidas kambaryje gulėjo negyvas. Mažamečiui vaikui buvo suskaldyta kaukolė, jo visas kūnas buvo nusėtas mėlynėmis – dvejų metų berniukas mirė nuo išsiliejusio kraujo į smegenis.

Tuomet 25-erių sulaukusi berniukų motina Susana tyrėjams pasakojo, kad ji paliko C.Fernandezą, Davidą ir kitą savo vaiką namuose vienus, grįžusi ji pamatė, kad Davidas guli be sąmonės.

Kaip vėliau paaiškėjo, namo grįžusi Susana policiją iškvietė ne iškarto, moteris iš pradžių nusprendė paieškoti internete informacijos, kad sužinotų, ką daryti su sąmonės netekusiu vaiku. Kai po keturių valandų motina galų gale sugalvojo paskambinti policijai, Davidas jau buvo miręs. Vėliau Susana pripažino, kad prieš dvi savaites C.Fernandezas savo broliui imtynių metu buvo netyčia sulaužęs koją.

Gydytojų tikinimu, Davidas dar galėjo išgyventi, jei tik jo motina būtų anksčiau pranešusi policijai ir greičiau iškvietusi greitąją pagalbą. Dėl aplaidumo ir netyčinės žmogžudystės sunkinančiomis aplinkybėmis Susana kovo mėnesį teismo buvo pripažinta kalta, šiuo metu jai gresia maždaug 30 metų kalėjimo.

Cristianas Fernandezas buvo apkaltintas pirmo laipsnio žmogžudyste, vėliau berniuko kaltinimų sąrašas dar prasiplėtė – jo penkerių metų brolis psichiatrams atskleidė, kad C.Fernandezas jį seksualiai išnaudojo.

Po šių kaltinimų C.Fernandezui buvo paskirtas psichologinis gydymas, vaikas atvirai išsipasakojo savo psichiatrams ir gydytojams.

„Cristianas neigė, kad kūrė kokius nors planus ar kad apskritai norėjo nužudyti savo brolį. Jis netgi pats norėjo suprasti, kodėl tapo toks piktas. Vaikas dėl šio savo poelgio apkaltino jį mušusį patėvį“, – po pokalbio su C.Fernandezu ataskaitoje rašė psichiatras.

Šiuo metu trylikos metų Cristianas Fernandezas laukia nuosprendžio dėl dviejų pirmo laipsnio kaltinimų. Remdamiesi psichologiniais berniuko vertinimais, prokurorai mano, kad C.Fernandezas kelia grėsmę visuomenei, būtent dėl to buvo nuspręsta teisti jį kaip suaugusį žmogų.

Jeigu nors vienoje byloje berniukas bus pripažintas kaltu, jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos. Būtent dėl tokios griežtos bausmės ir kilo abejonių, ar verta vaiką teisti kaip suaugusįjį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min