TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Separatistai Slovjanske užėmė vaikų darželį

Separatistas Slovjanske
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Separatistas Slovjanske
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Ukrainoje, Donecko srityje esančiame Artiomovsko mieste separatistai naktį į ketvirtadienį šturmavo sandėlius, kuriuose saugomi ginklai, praneša unian.net. Ketvirtadienį ryte Ukrainos vyriausybė pranešė, kad iš separatistų atsiėmė Mariupolio miesto tarybos pastatą. Kariuomenė pradėjo ir puolimą Slovjanske.

Atnaujinta 21.46 val. Jenakijevės meras priverstas prisiekti „Donecko respublikai“

Donecko srities Jenakijevės miesto meras Vlerijus Olejnikas pastarosiomis dienomis gyveno nuolatiniame spaudime, rašo naujienų agentūra „Unian“.

Separatistų spaudžiamas, grasinamas ir įžeidinėjamas jis buvo priverstas prisiekti „Donecko respublikai“, pranešė Donecko srities administracija.

Atnaujinta 20.43 val. O.Turčynovas patvirtino, kad nukauti 5 separatistai

Ketvirtadienį per pokalbį telefonu su Baltarusijos prezidentu Aliaksandru Lukašenka Ukrainos vadovas Oleksandras Turčynovas patvirtino, kad Slovjanske per antiteroristinę operaciją nukauti 5 separatistai.

Baltarusijos prezidento tarnybos išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad O.Turčynovas informavo A.Lukašenką, kad buvo nušauti penki teroristai, kurie atidengė ugnį į Ukrainos karius.

Atnaujinta 19.26 val. D.Tymčukas: separatistai užgrobė vaikų darželį, bet jame nėra vaikų

Ukrainos Karinių-politinių studijų centro vadovas ir „Informacinio pasipriešinimo“ grupės koordinatorius Dmitrijus Tymčukas patvirtino, kad ginkluoti separatistai užėmė vaikų darželį Slovjanske, tačiau teigia, kad juose nėra nei vaikų, nei darbuotojų.

Savo „Facebooko“ paskyroje jis rašo, kad užimtame Slovjansko darželyje separatistai įsirengė „poilsio vietą“.

Žinią apie užgrobtus darželius su vaikais paneigė Donecko srities administracijos Mokslo ir šveitimo departamento pirmininkas Jurijus Solovjovas. „Tai yra iškreipta informacija, kuri pumpuojama. Niekas vaikų darželių neužiminėja“, – naujienų agentūrai „Unian“ sakė J. Solovjovas.  

Anot jo, jau kurį laiką darželiuose išvis nebuvo nė vieno vaiko – tėvai atsiėmė vaikus ir iš darželių, ir iš mokyklų.

Atnaujinta 17.55 val. Slovjanske vaikai bus verčiami gyvaisiais skydais?

Žurnalistas Romanas Burko savo „Facebooko“ profilyje paskelbė, kad Slovjanske darželinukai neatiduodami tėvams – juos esą teroristai naudos kaip skydus nuo Ukrainos pajėgų.

Anot jo, meru pasiskelbęs Viačeslavas Ponomariovas ginkluotiems separatistams įsakė užimti vaikų darželius ir mokyklas. R.Burko teigimu, separatistai naudojasi V.Putino taktika – slėptis už moterų ir vaikų nugarų.

„Nuo 13 val. prie kiekvieno vaikų darželio ir mokyklos budi po 5-6 ginkluotus žmones“, – teigia žurnalistas.

Meru pasiskelbęs Viačeslavas Ponomariovas ginkluotiems separatistams įsakė užimti vaikų darželius ir mokyklas. R.Burko teigimu, separatistai naudojasi V.Putino taktika – slėptis už moterų ir vaikų nugarų

„Tėvai, kurie norėjo anksčiau laiko pasiimti savo vaikus iš darželio, susidūrė su problema, kad jiems vaikai neatiduodami prisidengiant įvairiais pretekstais, o tėvai raginama kovoti už “Donecko respubliką“, – rašė žurnalistas.

Atnaujinta 15.10 val. „Dešiniojo sektoriaus“ atstovais prisistatę vyrai Slovjanske peršovė moterį

Slovjanske „Dešiniojo sektoriaus“ nariais prisistatę vyrai sužeidė moterį, pranešė Ukrainos VRM Donecko srityje vadovo pavaduotojas Andrejus Anosovas.

„Šiandien Slovjanske nežinomi vyrai įėjo į namą ir ėmė tvirtinti, kad jie yra „Dešiniojo sektoriaus“ atstovai, ėmė nesitaikydami šaudyti kambaryje“, – A.Anosovą cituoja „Unian“.

Pasak jo, namuose buvęs vyras bandė pridengti savo žmoną, kuri tuo metu buvo palėpėje. Kiaurai perėjusi kulka ją sužeidė į krūtinę. Moteris nuvežta į ligoninę.

Atnaujinta 14.57 val. Patikros punktą prie Slovjansko vėl užėmė separatistai

Ukrainos kariai ketvirtadienį pasitraukė iš patikros posto į šiaurę nuo rytinio Slovjansko miesto, kurį anksčiau buvo užėmę, o į jį sugrįžę prorusiški separatistai pradėjo stiprinti savo pozicijas, kraudami smėlio maišus.

Vienas naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistas sakė, kad kariai, atvažiavę šarvuotaisiais transporteriais į patikros postą kelyje netoli Chrestyščės kaimo, pasitraukė praėjus maždaug dviem valandoms.

„Scanpix“ nuotr./Slovjansko separatistų vadas Viačeslavas Ponomariovas
„Scanpix“ nuotr./Slovjansko separatistų vadas Viačeslavas Ponomariovas

Atnaujinta 13.54 val. Separatistai Luhanske sulaikė P.Porošenką

Ukrainos žiniasklaida praneša, kad Luhansko oro uoste prorusiški separatistai sulaikė kandidatą į Ukrainos prezidentus Petro Porošenką.

Pasak „Unian“, separatistų tikslas – neleisti kandidatui, kuris, apklausų duomenimis, yra rinkimų favoritas, susitikti su Luhansko gyventojais.

Vėliau pranešta, kad milicijos pareigūnai išlaisvino P.Porošenką, kuris nuskubėjo į susitikimą su studentais.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Slovjankse pradėta Ukrainos kariuomenės operacija – nusikaltimas šalies žmonių atžvilgiu

Šį susitikimą Taraso Ševčenkos universitete taip pat bandyta sutrukdyti. P.Porošenkos rinkimų štabo atstovė Irina Friz pranešė, kad vos jam prasidėjus salėje buvo išjungtos šviesos ir garso aparatūra. Nepaisant to, žmonės neišsiskirstė ir renginys tęsėsi.

V.Putinas: Operacija Slovjanske „turės pasekmių“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Slovjankse pradėta Ukrainos kariuomenės operacija – nusikaltimas šalies žmonių atžvilgiu.

„Jeigu iš tikrųjų dabartinis režimas Kijeve ėmė naudoti armiją prieš šalies gyventojus, tai neabejotinai labai rimtas nusikaltimas tautos atžvilgiu“, – V.Putiną cituoja „RIA Novosti“.

Rusijos prezidentas pridūrė, kad apie pastaruosius įvykius Ukrainoje sužinojo iš žiniasklaidos. Jis pareiškė, kad šie įvykiai turės labai rimtų pasekmių, tarp jų – ir tarpvalstybiniame lygmenyje. 

„Jeigu tie žmonės (Kijevo vyriausybė) perėjo prie vadinamosios aštriosios fazės – nors tai ne kokia nors aštrioji fazė, o tiesiog baudžiamoji operacija, – ji neabejotinai turės pasekmių tiems žmonėms, priimantiems tokius sprendimus. Be kita ko, tai susiję su mūsų tarpvalstybiniais santykiais“, – V.Putinas sakė viename žiniasklaidos forume, išsamiau neaiškindamas, kokios gali būti tos pasekmės.

Atnaujinta 13.24 val. Grasinimai žmonėms

Kaip praneša unian.net, Slovjansko meru apsiskelbęs Viačeslavas Ponomariovas pareiškė, kad bus sušaudytas kiekvienas, pas kurį bus rastas Ukrainos valdžios atsišaukimas. Kalbama apie trečiadienį Ukrainos valdžios mieste išplatintus atsišaukimus žmonėms, kuriuose jie raginami išlaikyti ramybę, nesant būtinybei nepalikti namų, nepasiduoti provokacijoms, nepalikti vaikų lauke be priežiūros. 

Atnaujinta 13.02 val. Žuvo penki separatistai

Naujausiais duomenimis, puolimo metu žuvo penki separatistai. Vienas Ukrainos kariškis sužeistas. 

Kaip praneša unian.net, Ukrainos kariškiai jau užėmė patikros punktą. 

Atnaujinta 12.48 val. Nurodė civiliams palikti Slovjansko tarybos pastatą

Ukrainos separatistų atstovas ketvirtadienį nurodė, kad ginkluoti sukilėliai liepė visiems civiliams palikti vietos tarybos pastatą rytiniame Slovjansko mieste, armijai pradėjus puolimą.

Ukrainos kariuomenės šarvuočiams įvažiavus į tą miestą, kovotojai buvo matomi atsitraukiantys į gynybines pozicijas.

Atnaujinta 12.10 val. Apšaudytas separatistų patikros punktas prie Slovjansko

Netoli Slovjansko nežinomi žmonės užpuolė separatistų patikros punktą, praneša „Unian“.

Pirminiais duomenimis, incidento kelyje tarp Slavgorodo ir Slovjansko metu žuvo du žmonės, keli sužeisti. Pasak separatistų, ginkluoti žmonės į jų punktą ėmė šaudyti iš miško ruožo.

Apšaudyti du malūnsparniai

Ukrainos nacionalinė gvardija pranešė, kad trečiadienį virš Slovjansko patruliavę du kariniai malūnsparniai buvo apšaudyti.

Incidentas įvyko 18.30 val., kai malūnsparniai skrido virš Raialeksandrovkos rajono. Į juos ėmė šaudyti nežinomi asmenys.

Malūnsparnias padaryta nežymi žala, jie saugiai nusileido.

Atnaujinta 11.26 val. Ukrainos kariai stiprina savo pozicijas prie Slovjansko

Ukrainos kariai ketvirtadienį paryčiais stiprino naujas pozicijas už kelių kilometrų nuo separatistų kontroliuojamo Slovjansko miesto, pranešė vienas naujienų agentūros „Reuters“ korespondentas.

Dešimtys karių slepiamosiomis uniformomis, kai kurie su oro desantininkų atpažinimo ženklais, statė gynybinius įtvirtinimus iš smėlio maišų aplink bent šešis šarvuočius BMD ir pastatė palapinę netoli Malynivkos gyvenvietės, už maždaug 12 kilometrų į pietus nuo Slovjansko, prie pagrindinio kelio į rytinio regiono pagrindinį miestą Donecką.

Kariai ir policininkai budėjo patikros poste, tikrindami keliu važiuojančias transporto priemones. Šis karinis dalinys taip pat turėjo lengvųjų kulkosvaidžių ir prieštankinių ginklų.

Ukrainos vyriausybė paskelbė atnaujinanti „antiteroristinę operaciją“, siekdama susigrąžinti miestus ir vyriausybinius pastatus, kontroliuojamus prorusiškų separatistų, jeigu jie nenusiginkluos ir nepasitrauks, kaip numatoma sutartyje su Rusija, kuri prieš savaitę buvo pasirašyta Ženevoje, dalyvaujant Jungtinėms Valstijoms ir Europos Sąjungai (ES).

Atnaujinta 10.15 val. Ukrainos vyriausybė ketvirtadienį patvirtino, kad kariai praeitą naktį atrėmė prorusiškų sukilėlių puolimą prieš karinę bazę Artiomovske.

Vienas karys buvo sužeistas per išpuolį, kurį surengė apie 70 žmonių. Vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas socialiniame tinkle „Facebook“ rašė, kad užpuolikams vadovavo Rusijos kariai.

Ministras pridūrė, jog kol kas neaišku, kokių nuostolių patyrė užpuolikai.

A.Avakovas taip pat nurodė, kad prorusiški protestuotojai paliko miesto tarybos pastatą Mariupolyje – pramoniniame uostamiestyje prie Azovo jūros.

Pasak ministro, miesto meras vėl grįžo į savo biurą.

Susišaudymas truko 45 minutes

Donecko srities karinio komisariato komisaras Sergejus Kamešas vėliau „Donbaso naujienoms“ papasakojo daugiau apie ginklų sandėlių Ariomovske šturmą.

Pasak jo, apie 2 val. nakties ginkluoti vyrai apsupo dalinį ir iškėlė ultimatumą – suedėti ginklus ir pasiduoti. Ukrainos kariams atsisakius prasidėjo šturmas. Pasak S.Kamešo, užpuolikai pirmieji pradėjo šaudyti.

Ginti ginklų sandėlio atėjo Ukrainos desantininkai ir specialiųjų pajėgų kariai, kuriuos atskraidino malūnsparniai. Pasak S.Kamešo, nukentėjusiųjų nėra, nors vidaus reikalų ministras anksčiau pranešė apie vieną sužeistą ukrainiečių karį.

Pasak komisaro, aktyvus susišaudymas truko 45 minutes.

Generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą dėl terorizmo.

Puolė ginklų sandėlius

Pranešama, kad kelios dešimtys automatais ir granatsvaidžiu ginkluotų separatistų užpuolė ginklų sandėlius.

Tačiau Ukrainos kariškiai atlaikė šturmą – sulaukę atsako separatistai atsitraukė. Pirminiais duomenimis, po šio konflikto yra sužeistųjų. Vienas 27 metų kariškis paguldytas į ligoninę, jo būklė apibūdinama kaip vidutinio sunkumo. 

Tuo tarpu portalas pravda.co.ua praneša, kad Mariupolio mieste pareigūnai atsiėmė separatistų užimtu laikytą miesto tarybos pastatą. Skelbiama, kad apie 3-4 val. ryto grupė nežinomų asmenų įsiveržė į pastatą ir ėmė mušti separatistus. Netrukus atvyko milicija, kuri pastatą perėmė savo žinion. Pastatą separatistai buvo užėmę nuo balandžio 13 dienos. Per ketvirtadienio susirėmimus buvo sužeisti 5 separatistai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min