Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 14d. 21:31

„Separatistams“ Rytų Ukrainoje vadovauja Kremliaus viešųjų ryšių specialistas, anksčiau dirbęs su Krymu

Aleksandras Borodajus
Kadras iš filmuotos medžiagos / Aleksandras Borodajus

Atsiranda vis daugiau įrodymų, kad sepratistams Ukrainoje diriguoja Kremlius. Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) duomenimis, jiems vadovauja viešųjų ryšių specialistas ir Kremliaus mylimas politologas Aleksandras Borodajus, praneša pravda.com.ua.

Pirmadienį pasirodė ir telefono pokalbių įrašai, iš kurių aiškėja, kad „separatistai“ iš tiesų yra Rusijos kariuomenės diversantai, kuriems vadai iš Maskvos dalija nurodymus, kokius reikalavimus kelti ir kaip elgtis konkrečioje situacijoje.

Būtent A.Borodajui priklauso telefono numeris, kuriuo kalbama paviešintuose įrašuose. Juose numerio savininkas įvardijamas kaip „Aleksandras iš Rusijos“.

Šį numerį pravda.com.ua gavo ir iš kelių vienas su kitu nesusijusių žurnalistų iš Rusijos.

Dar daugiau – SBU gautuose pokalbių įrašuose skambantis balsas yra labai panašus į A.Borodajaus. Pavyzdžiui, šio Kremliaus politologo balsą galima girdėti ir vasario 21 dieną paskelbtame vaizdo įraše.

Tuomet po sutarties tarp opozicijos ir Viktoro Janukovyčiaus pasirašymo A.Borodajus vaizdo reportaže „Kaip padalinti Ukrainą“ pasakojo, kad jis gerai pažįstą šią šalį, kad daug po ją yra važinėjęs.

VIDEO: „Kaip padalinti Ukrainą“

Kaip pravda.com.ua sakė keletas gerai rusų politiką žinančių nepriklausomų šaltinių, A.Borodajus yra viešųjų ryšių specialistas, kuris „dirbo su Krymo klausimu, o dabar dirba su Donecko klausimu“.

Šaltiniai taip pat sakė, kad būtent A.Borodajus į Kremlių atvežė Krymo premjerą Sergejų Aksionovą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min