Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 14d. 19:44

Septyni garsiausi pabėgimai iš kalėjimo

 Joaquinas Guzmanas, El Chapo
Joaquinas Guzmanas, El Chapo

Apie juos kuriami filmai, jais savotiškai žavimasi, nes šie vyrai padarė tai, kas atrodė neįmanoma. Pabėgo iš labiausiai saugomų pasaulio kalėjimų – nuo Alkatraso iki nacių koncentracijos stovylos Aušvice. Po to, kai šį savaitgalį iš griežčiausio režimo kalėjimo sugebėjo pasprukti Meksikos Osama Bin Ladenas – milijardierius narkotikų kartelio vadeiva Joaquinas Guzmanas, pravarde El Chapo (Neūžauga), „The Telegraph“ kviečia prisiminti ir kitus garsiuosius bėglius.

Pabėgo... ne vieną kartą

Vis dėlto šį sąrašą pradės tas pats J.Guzmanas, nes jis sugebėjo iš kalėjimo pasprukti jau antrą kartą.  Praėjusiame amžiuje nuteistas vyras pirmą kartą į laisvę įštrūko prieš trylika metų. Vyras visą mylią šliaužte šliaužė iš kameros į laisvę vedančiu tuneliu, todėl jo idėja atrodo pasiskolinta iš garsiojo filmo „Pabėgimas iš Šoušenko“.

Ir jam tai pavyko. Nors buvo pradėtos itin plataus masto gaudynės, blokuoti keliai, pakelti sraigtasparniai, o dėl pabėgimo apklausti aštuoniolika kalėjimo prižiūrėtojų  – niekas nepadėjo.

„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Iš kalėjimo tuneliu pabėgo Meksikos narkotikų kartelio vadeiva
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Iš kalėjimo tuneliu pabėgo Meksikos narkotikų kartelio vadeiva

Prižiūrėtojams – „Geros dienos“

Atrodo, kad „Pabėgimą iš Šoušenko“ buvo matę ir du amerikiečiai. Vos prieš mėnesį kaliniai sugebėjo gauti įrankių, išgremžti skylę metalinėje kalėjimo sienoje ir pabėgti. 48 metų Richardas Mattas ir 34 metų Davidas Sweatas turėjo perpjauti vieną garo vamzdį, nušliaužti juo nemažą atstumą ir vėl perpjauti vamzdį. Už žmogžudystes nuteisti vyrai dar sugebėjo ir pademonstruoti savo piktdžiugą, nes prižiūrėtojams paliko raštelį su užrašu „Geros dienos“.

Vis dėlto gyvenimas – tai ne filmas. R.Mattas buvo nušautas praėjus 20 dienų po pabėgimo, o D.Sweatas sugrąžintas į kalėjimą.

Richardas Mattas ir Davidas Sweatas
Richardas Mattas ir Davidas Sweatas

Dingti iš Alkatraso

Vieni seka matytu filmu, o kiti patys įkvepia juos sukurti. Štai iš Clarence'o ir Johno Anglinų ir Franko Morriso istorjos gimė garsusis filmas „Pabėgimas iš Alkatraso“. 1962 m. suplanuotas pabėgimas buvo vienas painiausių kada nors sugalvotų pabėgimų iš įkalinimo įstaigos. Šaukštu iškapstę ventiliacijos angas savo kamerose, bėgliai kanalizacijos tuneliais pasiekė stogą.

Pasiekę salos krantus, bėgliai iš pasivogtų apsiaustų nuo lietaus pasigamino plaustą ir pasileido link San Fransisko. Kalinių pasigesta tik ryte. Iki šiol nežinia, ar vyrai paskendo, ar jiems pavyko pasiekti krantą.

Nepraėjus nė metams po šio pabėgimo Alkatrasas buvo uždarytas.

Dimitri Chekhter nuotr./Alkatrasas
Dimitri Chekhter nuotr./Alkatrasas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min