Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Septynios Prancūzijos putinofilų grupės – nuo akademikų iki dešiniųjų radikalų

Eifelio bokštas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Eifelio bokštas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kremliaus interesus Prancūzijoje remia įvairiausios visuomenės grupės – nuo kraštutinės dešinės politikų iki akademikų. Dienraštis „Liberation“ Vladimiro Putino režimo mylėtojus šioje Vakarų Europos šalyje suskirstė į septynias grupes.

Pirmoji grupė – Prancūzijos kraštutinės dešinės politinės partijos

Entuziastingiausiai Vladimiro Putino atžvilgiu yra nusiteikęs „Nacionalinis frontas“ (NF). Pasak šios partijos lyderės Marine le Pen, Rusijos prezidentas neva yra tikras savo šalies patriotas, kuris „saugo“ Europos civilizacijos vertybes ir krikščioniškąjį paveldą.

„Norime kurti Europos ateitį kartu su Rusija“, – teigė už „Nacionalinio fronto“ tarptautinius ryšius atsakingas Aymericas Chauprade'as. Šis garsus Prancūzijos kraštutinės dešinės veikėjas keletą sykių per metus lankosi Rusijoje ir palaiko draugiškus santykius su Rusijos milijardieriumi Konstantinu Malofejevu. Pastarasis laikomas vienu iš svarbiausių prorusiškų teroristų Rytų Ukrainoje finansuotojų.

Prancūzijos kairieji dažnai yra parankūs V.Putinui dėl to, kad laikosi antiamerikietiškos retorikos, kritikuoja ES ir liberalizmą.

NF meilė V.Putinui kelia įtarimų dėl partijos finansavimo. Kai kurie politikos ekspertai įtaria, kad Maskva gali dosniai remti šią Prancūzijos kraštutinės dešinės partiją.

Tarp Maskvai palankių kraštutinės dešinės organizacijų yra ir studentų grupė „Group Union Défense“.

Jos nariai įkūrė Prancūzijos ir Donbaso asociaciją, kuri vasarą Paryžiuje organizavo Kremliaus politiką Ukrainoje remiančius mitingus, o kovoti į prorusiškų teroristų pusę nusiuntė net keletą savanorių iš Prancūzijos.

Antrasis Kremliaus ramstis Prancūzijoje yra vadinamieji golistai

Generolas Charles'is de Goulle'is, vadovavęs Prancūzijai 1958–1969 m., dar vykstant Antrajam pasauliniam karui yra pasakęs, jog neįmanoma nugalėti Rusijos.

Golistai yra įkūrę tokias organizacijas kaip „Prancūzijos – Rusijos dialogas“ ir „Judėjimas už Prancūziją“. Rugpjūtį, kuomet Rusijos tankai važinėjo po Rytų Ukrainą, „Judėjimo už Prancūziją“ lyderis susitiko su V.Putinu okupuotame Kryme. Susitikimo metu buvo aptarti prancūziško stiliaus parkų įgyvendinimo Maskvoje ir Kryme projektai.

Trečioji grupė – kritiškai apie NATO rašantys kairieji žurnalistai

Prancūzijos kairieji dažnai yra parankūs V.Putinui dėl to, kad laikosi antiamerikietiškos retorikos, kritikuoja ES ir liberalizmą.

Be to, šalies kairieji įsitikinę, kad neva dėl karo Ukrainoje kalta ne Rusija, o NATO, kuri išsiplėtė į Rytų Europą.

Tarp Maskvai palankių kraštutinės dešinės organizacijų yra ir studentų grupė „Group Union Défense“. 

Ketvirta grupė – V.Putinui simpatizuojantys akademikai

Teigiama, kad Putino Rusija turi gerbėjų įvairiose Prancūzijos aukštosiose mokyklose.

Ryškiausi pavyzdžiai – Paryžiaus aukštosios sociologų mokyklos direktorius Jacques'as Sapiras ir sovietologė, Rusijos istorijos tyrinėtoja Helene Carrere d’Encausse, dažnai ginanti Putino rusų pasaulio „idėją“.

Penkta grupė – interesų Rusijoje turintys Prancūzijos pramonininkai

Jie flirtuoja net ir su tais Rusijos politikais, kuriems buvo įvestos ES sankcijos. Štai rugsėjo pradžioje Paryžiuje įvyko susitikimas su Rusijos Valstybės Dūmos pirmininku Sergejumi Naryškinu. Šiam politikui yra taikomos ES sankcijos ir teoriškai jis net negalėjo patekti į Prancūziją.

Susitikime su S.Naryškinu dalyvavo neseniai Maskvoje žuvęs naftos koncerno „Total“ prezidentas Christophe'as de Margerie, energetikos bendrovių „EDF“ ir „GDF Suez“ vadovai ir kitų pramonės šakų bendrovių atstovai, turintys verslo interesų Rusijoje.

Prancūzijos interneto forumuose, kai kurių leidinių komentaruose ir net šalies parlamente nuolat atsiranda žmonių, kurie gina V.Putino politiką kartais net ir neįsigilinę į jo režimo padarinius Rusijoje arba tiesiog ignoruojantys akivaizdžius faktus. 

Šešta grupė –  „naivuoliai“

Prancūzijos interneto forumuose, kai kurių leidinių komentaruose ir net šalies parlamente nuolat atsiranda žmonių, kurie gina V.Putino politiką kartais net ir neįsigilinę į jo režimo padarinius Rusijoje arba tiesiog ignoruojantys akivaizdžius faktus.

Dažnai jie Putino Rusiją mato ne tokią, kokia ji yra iš tiesų, o tokią, kokią jie nori matyti.

Šiai grupei žmonių galima priskirti ir Prancūzijos aktorių Gerard'ą Depardieu.

Septinta grupė – Kremliaus informaciniame kare dalyvaujantys interneto troliai

Jais bandoma paversti tiek Prancūzijoje gyvenančius rusus, tiek Maskvai simpatizuojančius prancūzus.

Šie interneto troliai reiškiasi ne tik komentaruose po straipsniais, bet ir rašo įvairiuose tinklaraščiuose, kuria interneto svetaines. Manoma, kad per pastaruosius kelis metus Prancūzijoje buvo įkurti apie šeši interneto leidiniai, kurie pateikia naujienas iš Rusijai palankios perspektyvos.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min