Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Serbija paskelbė sulaikiusi karo nusikaltimais kaltinamą Radko Mladičių

Ratko Mladičius
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ratko Mladičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Serbijos specialiosios policijos pajėgos sulaikė vyriškį, kuris preliminariai atpažintas kaip buvęs Bosnijos serbų karinių pajėgų štabo viršininkas Ratko Mladičius, vadovavęs 1995 metų Srebrenicos žudynėms ir Jungtinių Tautų (JT) teismo kaltinamas genocidu.

Kaip pranešė radijo stotis B92, pirminiais duomenimis, R.Mladičius slapstėsi prisidengęs Milorado Komadičiaus pavarde. Serbijos policijos teigimu, save Komadičiumi vadinantis vyras panašus į R.Mladičių, taip pat sutampa kai kurie sulaikytojo ir ilgai ieškoto serbų generolo požymiai.

Manoma, kad galutinį tašką spėlionėms padės DNR ekspertizė. Ji turėtų būti atlikta per artimiausias tris dienas.

Į R.Mladičių panašus vyras buvo sulaikytas ketvirtadienį Serbijos teritorijoje. Sulaikymo operacijos detalės kol kas neviešinamos.

JT Tarptautinis karo nusikaltimų tribunolas buvusiai Jugoslavijai dėl genocido per 1992–1995 metais vykusį Bosnijos karą kaltinimus genocidu ir kitais karo nusikaltimais R.Mladičiui pareiškė dar 1996 metais. Po Slobodano Miloševičiaus režimo nuvertimo Jugoslavijoje R.Mladičius buvo priverstas slėptis. 2006 metais jau buvo skelbta apie jo sulaikymą, tačiau vėliau ši informacija buvo paneigta.

Hagos tribunolas R.Mladičių laiko atsakingu už Bosnijos kroatų ir musulmonų žudynes. Anksčiau ilgą laiką kartu su R.Mladičiumi buvo ieškomas ir buvęs Bosnijos serbų lyderis Radovanas Karadžičius, tačiau 2008 metais jis buvo sulaikytas Serbijoje ir perduotas tarptautiniam teisingumui.

Europos Sąjunga yra iškėlusi Serbijai sąlygą, kad R.Mladičius privalo būti suimtas, jeigu Serbija nori tapti Bendrijos nare.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min