15min be reklamos
2022 12 01, 22:00

Serbija paskyrė prokremlišką politiką vadovauti žvalgybos tarnybai

Serbija paskyrė Aleksandarą Vuliną, prieštaringai vertinamą ir ryšių su Kremliumi turintį buvusį vidaus reikalų ministrą, vadovauti šios Balkanų šalies žvalgybos tarnybai, ketvirtadienį pranešė valstybės kontroliuojamas visuomeninis transliuotojas RTS.
Sergejus Lavrovas
Sergejus Lavrovas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nors Serbija Jungtinėse Tautose pasmerkė Vladimiro Putino invaziją į Ukrainą, ji atsisakė prisijungti prie Vakarų sankcijų Rusijai.

A.Vulinas yra buvęs gynybos ir vidaus reikalų ministras, dėl kurio itin nacionalistinių pasisakymų neretai kildavo diplomatinių ginčų su kaimyninėmis šalimis.

Jis yra vienas iš kelių Europos aukšto rango politikų, apsilankiusių Maskvoje nuo konflikto pradžios. Rugpjūtį jis buvo susitikęs su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.

A.Vulinas jau yra pasakęs, kad Serbija nebus antirusiškos isterijos dalimi“, pabrėžęs Maskvos diplomatinę paramą Serbijai.

Jis taip pat viešai propaguoja „serbišką pasaulį“ – įvairiose šalyse gyvenančių serbų sąjungą, kuri, pasak kritikų, atspindi Maskvos „rusiško pasaulio“ idėją.

Serbija nuo 2012 metų turi Europos Sąjungos (ES) kandidatės statusą, tačiau Balkanų šalis yra beveik visiškai priklausoma nuo rusiškų dujų.

Belgradas taip pat kliaujasi Maskvos veto galia Jungtinėse Tautose (JT), dėl kurios nuo Serbijos atsiskyręs ir nepriklausomybę 2008 metais paskelbęs Kosovas negali pelnyti visiško tarptautinio pripažinimo ir įstoti į JT.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min