Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 16d. 15:52

Serbijos sostinėje tūkstančiai žmonių protestuoja prieš vyriausybę

Protestas Serbijoje
„PA Images“ nuotr. / Protestas Serbijoje

Belgrade jau kurį laiką vyksta gyventojų demonstracijos prieš vyriausybę. Mitinguotojai kartu su opozicija reiškia nepasitenkinimą žiniasklaidos padėtimi piktinasi valdžios neveiksnumu tiriant vieno vietos politiko žmogžudystės aplinkybes.

Serbijos sostinėje jau šeštą savaitę iš eilės tūkstančiai žmonių rengia dalyvauja demonstracijose prieš tai, ką jie vadina „nedemokratišku“ vyriausybės valdymo stiliumi. Piketuotojai reiškia palaikymą laisvai žiniasklaidai bei opozicijai, kuri reikalauja daugiau eterio laiko.

Išeiti į gatves opozicija trečiadienį kviečia paminint serbų politiko Oliverio Ivanovičiaus nužudymo metines ir reikalaujant, kad būtų išaiškinti nusikaltimo kaltininkai. Ivanovičius pasisakė už Kosovo nepriklausomybę ir skirtingų etninių grupių bendradarbiavimą regione.

„Ateikite į taikias eitynes, šįkart be švilpukų, bet su žvakėmis“, – ragino vienas protestų organizatorių. Eitynės rengiamos prieš Serbijoje numatomą Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitą. Per jį bus aptariamos Serbijos galimybės prisijungti prie magistralinio dujotiekio „Turkijos srautas“ ir su Kosovu susiję klausimai.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:41
01:01
01:30

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min