Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 1d. 22:04

Sergejaus Mavrodžio finansinė piramidė MMM dabar aukų ieško Afrikoje

Sergejus Mavrodis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sergejus Mavrodis

Rusijoje, Ukrainoje ir kitose šalyse pagarsėjusi finansinė piramidė MMM bei jos įkūrėjas Sergejus Mavrodis ieškoti kvailių nusprendė kitame žemyne. Neseniai internete pradėjo plisti nuotrauka iš Ugandos, kurioje šios šalies gyventojai pozuoja prie „MMM Africa“ plakato.

Kai kurie „Twitter“ naudotojai teigė sulaukę pasiūlymų įsitraukti į finansinę piramidę, tik ne iš Ugandos, o iš Nigerijos.

„The Independent“ duomenimis, finansinė piramidė šiuo metu veikia Pietų Afrikos Respublikoje, Zimbabvėje, Nigerijoje ir dar keliose Afrikos šalyse.

Jų gyventojams S.Mavrodis žada, kad kiekvieną mėnesį jie uždirbs 30 proc. savo įdėtos sumos.

Tačiau Zimbabvėje ši piramidė jau spėjo sugriūti, be santaupų palikusi tūkstančius žmonių.

Ugandos gyventojai pozuoja prie MMM plakato

Balandžio mėnesį du milijonai PAR gyventojų prarado savo įnašus į S.Mavrodžio projektą „Republic of bitvoin“. Šiuo atveju žmonėms buvo žadamas 100 proc. uždarbis.

Kompanija MMM buvo įkurta 1992 metais. Jos populiarumas augo kaip ant mielių ir greitai ji tapo didžiausia finansine piramide Rusijos istorijoje.

Įvairiais skaičiavimais, nuo MMM nukentėjo 10-15 mln. žmonių.

Anksčiau į finansinę piramidę įsiliejusiems žmonėms buvo mokami pinigai, kuriuos įnešė vėliau prie jos prisidėję. Kai klientų upė išseko, mokėjimai baigėsi.

Įvairiais skaičiavimais, nuo MMM nukentėjo 10–15 mln. žmonių. 2007 metais S.Mavrodis už sukčiavimą buvo nubaustas 4,5 metų kalėjimo.

2011 metų sausį jis įkūrė piramidę MMM-2011, kuri sužlugo tais pačiais metais. Po jos sekė MMM-2012. Tų pačių metų gegužę prieš S.Mavrodį buvo pradėtas dar vienas tyrimas, tačiau jis nuo teisėsaugos pasislėpė.

Neaplenkė ir Lietuvos

2012 metų birželį Lietuvos teisėsauga paskelbė sugriovusi Lietuvoje neteisėtai veikusios bendrovės MMM-2011 veiklą. Jos atstovai Lietuvos gyventojams siūlydavo pasakišką pelną – 55 proc. metinių palūkanų. Teigiama, kad finansinės piramidės kūrėjai iš žmonių surinko apie 1 500 000 litų (434,4 tūkst. eurų).

Nė vienas iš 1,5 tūkst. indėlininkų pareigūnams nesiskundė nukentėjęs – visi kantriai laukė žadėtojo pelno.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min