Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Seule gėjų teisių rėmėjai surengė eitynes

Nepabūgę lietaus ir garsių konservatyviųjų krikščionių protestų tūkstančiai žmonių šeštadienį Seule dainomis, šokiais ir eitynėmis išreiškė palaikymą homoseksualų teisėms.
Eitynės Seule
Eitynės Seule / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Religingi pietų korėjiečiai jau ne pirmus metus bandė sutrukdyti kasmetiniam gėjų paradui, surengdami protesto akciją ir bandydami fiziškai blokuoti eitynes.

Apie 2 tūkst. policijos pareigūnų išsirikiavo aplink Rotušės aikštę, kur, pusnuogiams atlikėjams dainuojant ir šokant ant scenos, parado dalyviai judėjo muzikos ritmu ir mojavo vėliavomis.

Kitoje gatvės pusėje šimtai krikščionių aktyvistų skandavo šūkius, vadino homoseksualumą nuodėme ir ragino gėjus „sugrįžti pas Jėzų Kristų“.

Jų protestas – labiausiai matoma netolerancijos seksualinėms mažumoms išraiška tradicijų saistomoje Pietų Korėjos visuomenėje. Didelė dalis gyventojų yra uolūs tikintieji, o daugelis homoseksualų slepia savo orientaciją, nes bijo būti diskriminuojami ir socialiai atskirti.

Homoseksualumas Pietų Korėjoje nėra nelegalus, bet gėjai, lesbietės ar translyčiai asmenys išlieka politiškai nepopuliarūs.

Tačiau gėjų festivalio dalyviai nepaisė protestų.

Apie 10 tūkst. žmonių, nešinų transparantais ir vaivorykštės spalvų vėliavomis, vėliau pražygiavo Seulo centru.

Didelė dalis gyventojų yra uolūs tikintieji, o daugelis homoseksualų slepia savo orientaciją, nes bijo būti diskriminuojami ir socialiai atskirti.

„Esu laiminga, kad (policija) yra čia ir mes jaučiamės saugūs. Ne kiekviena šalis tą padarytų,“ – sakė Meghan Lefevre iš Kalifornijos.

Gėjų teisių aktyvistai pastebi, kad pastaraisiais metais pasiekta pažangos: apklausos rodo, kad daugėja tolerancijos seksualinių mažumų atžvilgiu, ypač tarp jaunimo. Nuo 2000-aisiais pirmą kartą surengtų homoseksualų eitynių, kuriose dalyvavo vos 50 žmonių, vėliausiuose renginiuose dalyvių skaičius smarkiai išaugo.

Šiemet festivalyje pirmą kartą dalyvauja valstybinė Korėjos nacionalinė žmogaus teisių komisija ir Korėjos budizmo Čogės ordinas, didžiausia šalies budistų mokykla.

„Buda moko, kad kiekvienas žmogus, nepaisant jo ar jos seksualinės orientacijos, gali pasiekti tobulą nušvitimą. Seksualinės mažumos negali būti diskriminuojamos,“ – sakė vyresnioji vienuolė ir Seulo budizmo universiteto profesorė Hyo Rok.

Vis dėlto didėjantis visuomenės dėmesys šiam renginiui erzina konservatyvias Pietų Korėjos Protestantų Bažnyčios grupes, turinčias milijonus sekėjų ir didžiulę politinę lobistinę įtaką. Jos homoseksualumą laiko „psichologinė liga, kurią reikia gydyti“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius