Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Siaubą „Charlie Hebdo“ redakcijoje išgyvenusi karikatūristė: jie sakė, kad nežudo moterų

Išpuolio prieš Prancūzijos satyrinį savaitraštį  „Charlie Hebdo“ liudininkai „The New York Times“ papasakojo savo išgyvenimus.
„Charlie Hebdo“ savaitraštis
„Charlie Hebdo“ savaitraštis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Karikatūristė Corrine Rey teigė, kad tądien pasiėmusi vaiką iš darželio nuvyko į savaitraščio redakciją ir suvedinėjo įėjimo saugos kodą, kai du juodai apsirengę vyrai, ginkluoti AK-47 automatais, ją sugriebė ir privertė atidaryti duris.  

„Jie norėjo įeiti į pastatą ir pakilti į viršų“, – sakė ji.

Užpuolikų įstumta į vidų ji pasislėpė už rašomojo stalo, o šie prisiartino prie apsaugos darbuotojo – 15 metų čia dirbusio Frederico Biusseau.

Kiti liudininkai Prancūzijos žiniasklaidai pasakojo, kad vyrai pradėjo šaudyti į apsaugos darbuotoją. Šūvių garsas buvo toks stiprus, kad žmonės pamanė, jog pradėjo kristi pastoliai. Nužudę F.Biusseau, vyrai pasuko laiptų link ir nuėjo į redaktorių kambarį.

Vėliau atidengė ugnį į karikatūristus, kurie sustingę iš siaubo sėdėjo prie stalo.

„Kur Charbas? Kur Charbas?“, – šaukė jie. Suradę vyriausiąjį laikraščio redaktorių Stephane'ą Charbonnier, jie jį sušaudė, o vėliau atidengė ugnį į karikatūristus, kurie sustingę iš siaubo sėdėjo prie stalo.

„Tai truko apie penkias minutes. Jie kalbėjosi sklandžia prancūzų kalba ir aiškino priklausantys „al Qaeda“ organizacijai“, – pasakojo C.Rey.

Laisvai samdoma karikatūristė Sigolene Vinson tądien buvo nusprendusi dalyvauti susirinkime.

Ji teigė maniusi, kad žus. Tačiau prie jos prisiartinęs vienas teroristas ištarė: „Aš tavęs nenužudysiu, nes tu moteris. Mes nežudome moterų, bet tu turi priimti islamą ir perskaityti Koraną“. Po to vyrai ėmė šaukti: „Allahu akbar, Allahu akbar!“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais