Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Butkevičius Stokholme ragino padėti Ukrainai

Algridas Butkevičius
Jono Petronio nuotr. / Algridas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pirmadienį vakare Stokholme, Švedijoje, dalyvaudamas Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų pirmininkų susitikime (vykusiame NB8 formatu), kartu su šio regiono vyriausybių vadovais aptarė Europos politines ir ekonomines aktualijas, transatlantinės partnerystės, prekybos ir saugumo klausimus, kitus užsienio politikos reikalus.

Kalbėdami apie tolesnį Europos vystymąsi ir ekonominę pažangą, NB8 susitikimo dalyviai pažymėjo, kad tikisi efektyvios naujos sudėties Europos Komisijos veiklos, kuri prasidės nuo lapkričio 1 dienos.

Premjeras A. Butkevičius teigė, kad šio laikotarpio Lietuvos prioritetai – energetika, Rytų partnerystė ir gerai veikianti konkurencinga vidaus rinka, kuri leistų užtikrinti ekonominį augimą ir darbo vietas. Lietuvos Vyriausybės vadovas palinkėjo sėkmės Latvijai, pirmininkausiančiai Europos Sąjungos (ES) Tarybai nuo kitų metų pradžios, pažymėdamas kad tai dar viena puiki proga Baltijos jūros regiono šalims aktualius klausimus kelti ir spęsti ES lygiu.

Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų pirmininkų susitikime Lietuvos Ministras Pirmininkas taip pat kvietė padėti Ukrainai vykdant europines reformas. 

„Mūsų – NB8 – šalių atstovai turi padėti Ukrainai tiek ekspertiniu lygmeniu, tiek bendraudami su žmonėmis skleidžiant ES idėjas ir vertybes“, – pabrėžė premjeras A. Butkevičius, pažymėdamas, kad džiaugiasi, jog sekmadienį Ukraina turėjo galimybę laisvai ir demokratiškai išsirinkti naująjį parlamentą.

Mūsų – NB8 – šalių atstovai turi padėti Ukrainai tiek ekspertiniu lygmeniu, tiek bendraudami su žmonėmis skleidžiant ES idėjas ir vertybes

Šiaurės ir Baltijos šalių premjerai taip pat pasidalijo nuomonėmis ir galimais sprendimais ekonomikos bei prekybos klausimais, kuriuos naujai aktualizuoja ir Rusijos vykdomas embargas europietiškoms prekėms, visų pirma maisto produktams.

Kalbėta ir apie derybas dėl tarptautinės prekybos sutarties tarp ES ir JAV. „Kol kas derybos yra pereinamojoje stadijoje, joms reikia politinio postūmio iš abiejų pusių. Bet, tikimės, procesas pajudės, o Lietuva kaip ir kitos Baltijos ir Šiaurės šalys siekia, kad derybos būtų vertinamos strategiškai ir geopolitiškai“, – sakė premjeras A. Butkevičius. Susitikime daug dėmesio skirta ir gynybos bei saugumo klausimams, žvelgiant į juos NATO viršūnių susitikimo Velse rezultatų kontekste.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min