Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaurės Korėja iš JAV pareikalavo 65 trilijonų dolerių

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Ilas apžiūri kariškių virtuvę.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Ilas apžiūri kariškių virtuvę.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaurės Korėja iš JAV vyriausybės pareikalavo 65 trilijonų JAV dolerių kompensacijos už nuostolius, patirtus nuo 1945-ųjų, kai pusiasalis buvo padalintas į dvi valstybes, praneša AFP, remdamasi Šiaurės Korėjos žiniasklaida.

Šiaurės Korėjos paskaičiavimais, nuostoliai už jos piliečių žmogžudystes, pagrobimus ir dingimus siekia 26,1 trilijono JAV dolerių, o nuostoliai dėl JAV įvestų sankcijų prieš 60 metų – dar 13,7 trilijono dolerių. Nuostolius dėl turto sugadinimo per Korėjos karą 1950–1953 metais Pchenjanas įvertino 16,7 trilijono JAV dolerių.

Šiaurės Korėjos duomenimis, per karą žuvo 1,23 milijono šiauriečių, o sužeista buvo 2,46 milijono. Kaip pažymi AFP, nepriklausomų šaltinių duomenimis, bendras abiejų pusių žuvusiųjų per karą skaičius yra maždaug 2 milijonai žmonių. Tų pačių šaltinių teigimu, per karą žuvo 215 tūkstančių Šiaurės Korėjos karių.

Korėjos pusiasalio padalijimas į šiaurėje esančią Korėjos Liaudies Demokratinę Respubliką ir Korėjos Respubliką pietuose įvyko 1945-aisiais po Japonijos, kuri ilgą laiką buvo okupavusi Korėją, kapituliacijos Antrajame pasauliniame kare. Po Japonijos nugalėjimo tarp SSRS ir JAV buvo pasirašyta pusiasalio padalijimo sutartis. Dar po penkerių metų tarp abiejų Korėjų kilo karinis konfliktas. Taikos sutartis tarp Šiaurės ir Pietų Korėjų iki šiol nėra pasirašyta.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min