Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 28d. 20:46 , atnaujinta: 2017 lapkričio 29d. 07:09

Šiaurės Korėja paskelbė išbandžiusi naują tarpžemyninę raketą

Kim Jong Unas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kim Jong Unas

Šiaurės Korėja trečiadienį paskelbė pasiekusi savo tikslą tapti visaverte branduoline valstybe ir sėkmingai išbandžiusi naują tarpžemyninę balistinę raketą, esą galinčią nuskrieti į bet kurį JAV žemyninės dalies tašką. Ši raketa nutraukė du mėnesius trukusią tokio pobūdžio bandymų pertrauką ir tapo nauju iššūkiu JAV prezidentui Donaldui Trumpui, anksčiau žadėjusiam, kad tokių Šiaurės Korėjos raketų „niekada nebus“.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas stebėjo raketos „Hwasong 15“ paleidimą ir „su pasididžiavimu paskelbė, kad dabar pagaliau įgyvendinome didį istorinį tikslą – baigti kurti valstybės branduolines pajėgas“, sakoma valstybinės naujienų agentūros KCNA pranešime.

Pchenjanas teigia, kad raketa pakilo į 4 475 km aukštį ir nukrito už 950 km nuo paleidimo taško.

Mažiausiai vienas Vakarų šalių ekspertas sakė, kad iš šios aukštos raketos trajektorijos galim spręsti, jog ji gali nuskrieti apie 13 tūkst. km – tai yra, toliau negu bet kuri kita Pchenjano išbandyta raketa. Jeigu šie skaičiavimai tikslūs, naujoji raketa yra pajėgi pasiekti kiekvieną didįjį JAV miestą.

VIDEO: Šiaurės Korėja paleido balistinę raketą

Naujausias bandymas sukėlė pasipiktinimą visame pasaulyje, o Jungtinių Tautų Saugumo Taryba sutiko surengti nepaprastąjį posėdį.

Tačiau D.Trumpas, neseniai paskelbę naujų sankcijų Pchenjanui ir grąžinęs Šiaurės Korėją į terorizmą remiančių valstybių sąrašą, nesakė, koks galėtų būti jo betarpiškas atsakas.

„Tik pasakysiu jums, kad mes tuo pasirūpinsim“, – JAV prezidentas sakė Baltuosiuose Rūmuose.

„Tai padėtis, kurią mes suvaldysime“, – pridūrė jis bet nedetalizavo.

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas pabrėžė, kad galimybė spręsti šią krizę diplomatinėmis priemonėmis tebėra „gyvybinga ir atvira“.

Pentagono vadovas Jamesas Mattisas sakė, kad šis paleidimas žymi reikšmingą Šiaurės Korėjos pažangą siekiant pasigaminti raketų, „iš esmės galinčių sukelti grėsmę bet kur pasaulyje“.

Nuo rugsėjo 15-osios jokių kitų Pchenjano raketų bandymų nebuvo, bet naujausias iš jų užgesino viltis, kad Šiaurės Korėja galbūt ruošiasi atverti duris deryboms, galinčioms leisti pasiekti branduolinės priešpriešos sprendinį.

„Ginkluotės sistema „Hwasong 15“ yra tarpžemyninė balistinė raketa su itin sunkia kovine galvute, pajėgi smogti visai žemyninei JAV teritorijai“, – paskelbė KCNA.

Pchenjanas pridūrė, kad šis ginklas padės ginti Šiaurės Korėją nuo „JAV imperialistų branduolinio šantažo politikos ir branduolinės grėsmės“.

Ši izoliuota valstybė dar nepademonstravo sukūrusi technologiją, leidžiančią raketų kovinėms galvutėms grįžti į Žemės atmosferą ir būti tiksliai nukreiptoms į numatytą taikinį. Vis dėlto ekspertai mano, kad Pchenjanas jau yra labai priartėjęs prie realios galimybės surengti tarpžemyninės branduolinės raketos smūgį.

Anksti trečiadienį įvykdytas bandymas sukėlė didelį nerimą Šiaurės Korėjos kaimynėms.

Japonijos premjeras Shinzo Abe pareiškė, kad tai buvo netoleruotinas „smurto“ aktas, o Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas pasmerkė „beatodairišką“ Pchenjano elgesį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min