15min be reklamos
Publikuota 2022 09 09, 07:58

Šiaurės Korėja priėmė įstatymą, leidžiantį jai pirmai suduoti branduolinį smūgį

Šiaurės Korėja priėmė įstatymą, leidžiantį jai atlikti prevencinį branduolinį smūgį ir skelbiantį jos, kaip branduolinį ginklą turinčios valstybės, statusą „negrįžtamu“, penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
Kim Jong Unas
Kim Jong Unas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Apie tai paskelbta byrant Šiaurės ir Pietų Korėjos ryšiams. Pchenjanas kaltina Seulą dėl COVID-19 protrūkio Šiaurės Korėjoje, be to, šiais metais atliko rekordiškai daug ginklų bandymų.

Įstatymas leis Šiaurės Korėjai „automatiškai“ suduoti prevencinį branduolinį smūgį ir „nedelsiant sunaikinti priešiškas pajėgas“, jei kokia nors užsienio šalis kels tiesioginę grėsmę Pchenjanui, pranešė oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Priėmus naująjį įstatymą, „mūsų šalies, kaip branduolinį ginklą turinčios valstybės, statusas tapo negrįžtamas“, pareiškė lyderis Kim Jong Unas. Jo žodžius citavo KCNA.

Nuo sausio tarp įvykdytų Šiaurės Korėjos ginklų bandymų buvo tarpžemyninės balistinės raketos paleidimas visu nuotoliu pirmą kartą nuo 2017 metų.

Vašingtono ir Pietų Korėjos pareigūnai ne kartą perspėjo, kad Šiaurės Korėja rengiasi atlikti jau septintą branduolinį bandymą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min