Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 27d. 11:35

Šiaurės Korėja rengia atsisveikinimo su velioniu lyderiu ceremoniją

Atsisveikinimas su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong-Ilu
„Scanpix“/AFP/„North Korean TV“ nuotr / Atsisveikinimas su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong-Ilu

Šiaurės Korėja antradienį rengiasi atsisveikinimo su Kim Jong-Ilu ceremonijai ir tuo pačiu metu stengiasi stiprinti naują – velionio lyderio jaunojo sūnaus – asmenybės kultą.

Ši izoliuota valstybė kol kas neskelbė jokių detalių apie trečiadienį įvyksiančias „brangiojo lyderio“, kuris šaliai vadovavo 17 metų, laidotuves.

Tačiau analitikai sako, kad režimas, kaip ir 1994 metais, kai mirė Kim Jong-Ilo tėvas, pasinaudos laidotuvėmis tam, kad sustiprintų ištikimybę naujam lyderiui, ir tikriausiai mobilizuos šimtus tūkstančių žmonių.

Nepatyręs įpėdinis Kim Jong-Unas, kuriam dar nėra 30-ies, 69 metų tėvui gruodžio 17 dieną staiga mirus, atsidūrė viso pasaulio dėmesio centre.

Oficialioji žiniasklaida jau pridėjo kelis titulus prie jo trumpo gyvenimo aprašymo – paskelbė jį „didžiuoju tęsėju“, aukščiausiuoju ketvirtosios pagal dydį pasaulio armijos vadu ir įtakingo valdančiosios partijos Centro komiteto pirmininku.

Velionio lyderio sūnus, kuris oficialiai dar nebuvo paskirtas į partijos ir armijos postus, buvo centrinė figūra gedulo scenose prie Kumsusano memorialo rūmų, kur jo tėvas yra pašarvotas stikliniame karste.

Pirmadienį Kim Jong-Unas tuose rūmuose susitiko su dviejų Pietų Korėjos delegacijų vadovais ir išreiškė „didelį dėkingumą“, kad jos atvyko, pranešė oficialioji žiniasklaida.

Pietų Korėja, kuri formaliai jau šešis dešimtmečius kariauja su Šiaurės Korėja, atsargiai reagavo į pasikeitimus branduolinį ginklą turinčioje kaimynėje.

Ne taip kaip 1994-aisiais, Seulo vyriausybė pareiškė užuojautą Šiaurės Korėjos liaudžiai ir parodė kitų taikomųjų gestų, tačiau į Šiaurės Korėją išleido tik dvi delegacijas. Tokį suvaržymą Pchenjanas pavadino nežmonišku.

Pirmadienį pagarbą velioniui ir užuojautą Kim Jong-Unui pareiškė Pietų Korėjos prezidento Kim Dae-Jungo našlė Lee Hee-Ho ir „Hyundai Group“ valdybos pirmininkė Hyun Jung-Eun.

Kim Dae-Jungas ir Kim Jong-Ilas 2000-aisiais surengė pirmąjį per visą istoriją abiejų Korėjų viršūnių susitikimą, o „Hyundai“ ėmėsi pirmųjų abiem šalims bendrų verslo projektų.

Laidotuvių muziką turėtų groti armijos orkestrai, paskui karstą tikriausiai važiuos motociklų ir automobilių su gėlėmis bei pareigūnais kolona.

Kim Jong-Ilas turėjo 20 metų pasirengti vieninteliam komunistiniame pasaulyje dinastiniam valdžios perdavimui, tačiau Kim Jong-Unas tam rengėsi vos trejus metus. Analitikai atidžiai stebės laidotuves ir ieškos galimų užuominų dėl to, kas drauge su juo darys didžiausią įtaką.

Kim Jong-Unas, „didysis čučhės (pasikliovimo savo jėgomis) revoliucinio reikalo tęsėjas ir įžvalgus mūsų partijos, valstybės, armijos ir liaudies lyderis, stovi prie Korėjos revoliucijos vairo“, anksti antradienį paskelbė Šiaurės Korėjos naujienų agentūra.

Pietų Korėjos žiniasklaida, remdamasi 1994 metų laidotuvėmis, prognozuoja, kad pompastiškos laidotuvių apeigos tikriausiai prasidės trečiadienį 10 val. (3 val. Lietuvos laiku), paskutiniu Kim Jong-Uno ir aukšto rango pareigūnų atsisveikinimu Kumsusano rūmuose.

Kariškiai turėtų paleisti 24 šūvių salvę ir per Pchenjano centrą palydėti limuziną su Kim Jong-Ilo karstu bei automobilį su didžiule velionio lyderio nuotrauka.

Laidotuvių muziką turėtų groti armijos orkestrai, paskui karstą tikriausiai važiuos motociklų ir automobilių su gėlėmis bei pareigūnais kolona. Procesiją turi stebėti šimtai tūkstančių žmonių.

Gedulas oficialiai baigsis ketvirtadienį, atminimo renginiais visoje šalyje, tarp jų – trimis tylos minutėmis, pranešė Šiaurės Korėjos žiniasklaida.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min