-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiaurės Korėja smerkia naujas Vašingtono ir Seulo karines pratybas

Šiaurės Korėja ketvirtadienį pavadino tebesitęsiančias Seulo ir Vašingtono karines pratybas „tikru iššūkiu“ siekiant taikos Korėjos pusiasalyje.
JAV kariai Pietų Korėjoje
JAV kariai Pietų Korėjoje / „Scanpix“/AP nuotr.

JAV ir Pietų Korėja sekmadienį susitarė vietoje kiekvieną pavasarį vykusių plataus masto manevrų „Key Resolve“ ir „Foal Eagle“ („Esminis ryžtas“ ir „Jaunasis erelis“) šiemet surengti trumpesnes pratybas „Dong Maeng“ (Aljansas). Jos prasidėjo šią savaitę.

Šiuo žingsniu siekiama toliau mažinti santykiuose su Pchenjanu tvyrančią įtampą, jau pastebimai atslūgusią dėl nuo 2018 metų pradžios dedamų diplomatinių pastangų.

VIDEO: D. Trumpas išvyko iš Vietnamo be sutarties su Šiaurės Korėja

Pietų Korėjoje dislokuoti beveik 30 tūkst. JAV karių, o jų kasmetiniai mokymai visuomet įsiutina Šiaurės Korėją, laikančią šiuos manevrus provokaciniu pasirengimu invazijai.

Po JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno pernai Singapūre įvykusio pirmojo susitikimo amerikiečių lyderis sukėlė nuostabą pareiškęs, kad Vašingtonas nutrauks „itin provokacinius“ JAV ir Pietų Korėjos karinius mokymus.

Abu lyderiai pasirašė aptakiai suformuluotą pareiškimą dėl Korėjos pusiasalio denuklearizacijos.

Tačiau šiaurės korėjiečių valstybinė naujienų agentūra KCNA perspėjo, kad prasidėję devynių dienų manevrai yra „tikras iššūkis“ siekiant taikos ir stabilumo regione.

„JAV ir Pietų Korėjos kariuomenės savo įtartinais veiksmais beatodairiškai pažeidžia Vašingtono ir Pchenjano pasirašytą bendrą pareiškimą, taip pat Šiaurės ir Pietų Korėjų deklaracijas, įpareigojančias užbaigti priešpriešą ir mažinti karinio pobūdžio įtampą“, – pažymėjo KCNA.

VIDEO: D.Trumpas perspėja Šiaurės Korėją dėl įtariamo raketų objekto atstatymo: „labai, labai nusivylęs“

Aistros įsiliepsnojo vos kelios dienos po to, kai D.Trumpo ir Kim Jong Uno antrasis susitikimas Vietname buvo nutrauktas pirma laiko Vašingtonui nepavykus įtikinti skurdžią ir izoliuotą šalį atsikratyti savo branduolinio arsenalo.

Deryboms atsidūrus aklavietėje tyrėjai šią savaitę informavo, kad Pchenjanas galimai atstato Sohės ilgojo nuotolio raketų bandymų poligoną, nors Kim Jong Unas pernai sutiko jį uždaryti, taip pademonstruodamas Pchenjano gerą valią.

D.Trumpas pareiškė, kad būtų „labai, labai nusivylęs, jei šie pranešimai pasitvirtintų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius