Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Šiaurės Korėjos lyderio gimimo dieną parodytas propagandinis dokumentinis filmas apie Kim Jong Uną

Šiaurės Korėja ir toliau kaip įmanydama stengiasi stiprinti savo naujojo lyderio autoritetą.
Filmo kadras
Filmo kadras / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Sekmadienį Šiaurės Korėjos valstybinė televizija KRT parodė dokumentinį filmą apie savo aukščiausiąjį vadą Kim Jong Uną. Filmas parodytas Kim Jong Uno gimimo dieną.

Kelis filmo kadrus žiniasklaidai išplatino pati Šiaurės Korėja. Juose vaizduojama, kaip Kim Jong Unas rankose laiko ginklus, tarsi mokydamas kalba apsuptas kareivių, apžiūri šarvuotą karinę transporto priemonę ir jodinėja ant arklio.

Neabejojama, kad šiuo propagandiniu filmu siekiama atskleisti naujojo vado sugebėjimus, išmonę ir sustiprinti žmonių pasitikėjimą juo.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad Šiaurės Korėjos valdančiosios partijos laikraštis „Rodong Sinmun“ paskelbė Kim Jong Uną partijos Centro komiteto pirmininku. Ekspertai tai įvertino kaip ženklą, kad mirusio Kim Jong Ilo sūnus rengiasi perimti visišką valstybės kontrolę į savo rankas.

Sausio pradžioje Kim Jong Unas apsilankė vienoje tankų divizijoje, o tuo metu Pchenjanas paragino šalies gyventojus ir armiją naująjį lyderį ginti iki mirties.

Tačiau jaunojo izoliuotos šalies vadovo sugebėjimais daugelis ekspertų abejoja, nes jis nepanašus į velionį Šiaurės Korėjos vadovą Kim Jing Ilą.

Kim Jong Unas vieno iš paradų metų buvo užfiksuotas keistoje situacijoje – besilaikantis keliems kariškiams už rankų. O po oficialios ceremonijos aukščiausiasis vadas buvo pastebėtas juokaujantis ir besilinksminantis. Taip jis parodė, kad yra visiška priešingybė mirusiam tėvui, kuris viešoje erdvėje nedemonstruodavo šiltų jausmų ir būdavo rūstus.

Kim Jong Ilas mirė 2011 metų gruodžio 19 dieną. Valstybinė Šiaurės Korėjos televizija pranešė, kad mirties priežastis buvo išsekimas dėl „nepaliaujamo protinio ir fizinio darbo“. Oficialiais duomenimis, Kim Jong Ilą ištiko infarktas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius