Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas slepia savo amžių

Dar pernai Šiaurės Korėjos vadovo Kim Jong Uno gimtadienis buvo didelė šventė: „Su gimimo diena“ dainavo NBA žvaigždė Dennisas Rodmanas, o į krepšinio rungtynes sukviesti žiūrovai plojo atsistoję. Tačiau šiemet Pchenjane D.Rodmano nėra ir Kim Jong Uno gimtadienio niekas nebešvenčia. CNN aiškinosi, kodėl pasikeitė Šiaurės Korėjos vadovų gimtadienių tradicijos.
Kim Jong Unas konditerijos gamykloje
Kim Jong Unas konditerijos gamykloje / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Nors faktiniai duomenys apie Kim Jong Uno gimimo dieną ištrinti iš visų Šiaurės Korėjos archyvų, manoma, kad jis yra gimęs sausio 8 dieną.

„Didžiausias klausimas: kurių metų sausio 8 dieną“, – sako politologas Cheongas Seongas Ghangas. Pasak jo, svarstytinos yra trys datos: 1984, 1983 ir 1982 metai.

Nacionaline švente netapo

Pernai per Kim Jong Uno gimtadienį Šiaurės Korėjos vaikams buvo dalijami saldainiai. Tradiciją per savo gimimo dienas vaikus vaišinti saldumynais puoselėjo ir ankstesni Šiaurės Korėjos lyderiai, todėl buvo galima manyti, kad Kim Jong Unas seks jų pėdomis.

Taip pat buvo tikimasi, kad Kim Jong Uno, kaip jo tėvo ir senelio, gimtadieniai taps nacionalinėmis šventėmis. Dar ir dabar Kim Il Sungo gimtadienis – balandžio 15-oji – švenčiama kaip Saulės diena, o vasario 16-oji – Kim Jong Ilo gimtadienis – kaip Šviečiančios žvaigždės diena.

Per šias šventes iki šiol gyventojams valdžia dalija saldainius, per jas vyksta kariniai paradai.

Nenori pasirodyti nepatyręs

Tačiau Kim Jong Uno gimtadieniai kasmet minimi vis kukliau, o šiemet vadovo šventė, regis, apskritai nevyksta.

Kim Jong Uno gimtadienis nebuvo pažymėtas nė viename Šiaurės Korėjoje išleistame 2015 m. kalendoriuje.

„Yra daug spėlionių, kodėl taip atsitiko. Galbūt Kim Jong Unas bando susikurti rimto vyruko įvaizdį ir savo jaunystę laiko trūkumu. Gal jam atrodo, kad 29-31 metų vadovas gali atrodyti per jaunas. Ir gimtadieniai gal dėl to nešvenčiami, kad žmonėms nekiltų klausimas, kiek jam metų“, – svarstė Pietų Korėjos tarptautinių santykių ekspertas Lee Jung Hoonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?