Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaurės Korėjos lyderis pratęsė vizitą Kinijoje

Iš Šiaurės Korėjos lyderio viešnagės Kinijoje viešumą pasiekia tik neryškios atsitiktinės nuotraukos ir dar mažiau faktų.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Iš Šiaurės Korėjos lyderio viešnagės Kinijoje viešumą pasiekia tik neryškios atsitiktinės nuotraukos ir dar mažiau faktų.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Ilas, regis, vyksta į trečią miestą Kinijoje, o ne grįžta namo po netikėto vizito šioje šalyje, kuris, kaip manoma, yra susijęs su valdžios perdavimo procesu Pchenjane, pranešama sekmadienį.

Specialus Kim Jong Ilo traukinys šeštadienį vakare išvažiavo iš Kinijos šiaurės rytuose esančio Čangčuno miesto ir, kaip manyta, turėjo važiuoti atgal į Šiaurės Korėją, pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.

Tačiau sekmadienį ryte dar nebuvo jokių požymių, kad lyderio traukinys būtų grįžęs į Šiaurės Korėją per Kinijos pasienio miestus Dandongą ar Dzianą, sakoma pranešime.

Atrodo, kad traukinys pasuko kitu keliu, agentūrai sakė vienas diplomatinis šaltinis Pekine.

Tuo tarpu diplomatinis šaltinis Kinijos mieste Jandzyje „Yonhap“ sakė, kad vietos valdžia rengiasi priimti ypatingą svečią. „Labai tikėtina, kad tai bus pirmininkas Kim“, – pridūrė šaltinis.

Atrodo, kad traukinys pasuko kitu keliu, agentūrai sakė vienas diplomatinis šaltinis Pekine.Kim Jong Ilas anksčiau nėra lankęsis Jandzyje – Janbiano korėjiečių autonominės prefektūros, kuri įeina į Kinijos ekonominės plėtros planus šiaurės rytų provincijoms, sostinėje.

Pietų Korėjos žiniasklaida buvo pranešusi, kad 68 metų Kim Jong Ilas Čangčune tikriausiai susitiko su Kinijos prezidentu Hu Jintao ir kad šios misijos tikslas tikriausiai buvo siekti Kinijos paramos tam, kad valdžia Šiaurės Korėjoje galiausiai būtų perduota jauniausiam Kim Jong Ilo sūnui Jong Unui.

Tai jau antras Kim Jong Ilo vizitas Kinijoje per maždaug tris mėnesius, nors jis labai retai išvyksta į užsienį. Per ankstesnį vizitą gegužės mėnesį Šiaurės Korėjos lyderis taip pat buvo susitikęs su Hu Jintao.

Dabartinis vizitas įvyko nepaisant buvusio JAV prezidento Jimmy Carterio apsilankymo Pchenjane siekiant vieno kalinto amerikiečio paleidimo. Nežinoma, ar Jong Unas, kuriam, kaip manoma, yra maždaug 27 metai, lydėjo savo tėvą.

Pirmąją vizito dieną, ketvirtadienį, Kim Jong Ilas apsilankė Dzilino Yuwen vidurinėje mokykloje, kurią 1927–1930 metais lankė jo tėvas, komunistinės Šiaurės Korėjos įkūrėjas Kim Il Sungas.

Kim Jong Ilas taip pat apsilankė parke, kur yra palaidoti kovotojai už nepriklausomybę nuo Japonijos, sakoma „Yonhap“ pranešime.

Kinijos pasiuntinys branduoliniams klausimams Wu Dawei, kuris pastarosiomis dienomis apsilankė ir Pchenjane, ir Seule, sakė, kad Šiaurės Korėja remia Kinijos pateiktą trijų žingsnių pasiūlymą dėl forumo branduoliniais klausimais atnaujinimo.

Kinija nori, kad prieš šešiašalių derybų atnaujinimą įvyktų neformalus dialogas tarp Šiaurės Korėjos ir Jungtinių Valstijų, taip pat – preliminarios derybos, sakė jis.

„Yonhap“ nurodė, kad Kim Jong Ilo apsilankymas Janbiano regione gali būti susijęs su ekonominio bendradarbiavimo planais.

Pekinas, kaip pranešama, siekia leidimo toliau nuomotis Šiaurės Korėjos šiaurės rytuose esantį Radzino uostą, kuris yra vartai į Japonijos jūrą.

Kinija šiuo metu šį uostą, kuris taip pat yra šalia Rusijos sienos, yra išsinuomojusi 10-čiai metų, kovo mėnesį per Kinijos metinį įstatymų leidybos organo susirinkimą sakė Janbiano prefektūros gubernatorius Li Longxi.

Pasak jo, naudojantis šiuo uostu lengviau plukdyti anglis iš Kinijos šiaurės rytų į Kinijos pietus ir Japoniją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min