Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaurės Korėjos „princesė“: jaunesnioji Kim Jong Uno sesuo Kim Jo Jong didina savo įtaką

Kim Jong Uno sesuo Kim Jo Jong
„Scanpix“/AP nuotr. / Kim Jong Uno sesuo Kim Jo Jong
Šaltinis: 15min
0
A A

27 metų Kim Jo Jong – elegantiškai apsirengusi, su juodais aukštakulniais – yra visiška priešingybė savo kiek nutukusiam broliui Kim Jong Unui, Šiaurės Korėjos vadui. Kaip praneša šios itin nuo pasaulio izoliuotos šalies valstybinė žiniasklaida, moteris paskirta į itin atsakingas pareigas valdančiojoje partijoje. O tai, kaip rašo gazeta.pl, patvirtina spekuliacijas, kad Kim Jon Uno sesuo artėja prie paties valdžios olimpo.

Kaip yra žinoma, Kim Jo Jong tapo Propagandos ir agitacijos departamento direktoriaus pavaduotoja, o ši institucija užsiima ideologinės informacijos tiekimu žiniasklaidai, kultūros ir meno sritims. Ši žinia patvirtina anksčiau skelbtus pabėgėlių iš Šiaurės Korėjos pranešimus, kad diktatoriaus sesuo užėmė itin svarbias pareigas tuo metu, kai jos brolis buvo dingęs iš viešumos daugiau nei mėnesiui, sukeldamas abejonių, ar jis vis dar laiko valdžią savo rankose.

Pietų Korėjos žiniasklaida vėliau paskelbė, kad Kim Jong Unui greičiausia buvo atlikta kairės kojos operacija, nes grįžęs į viešąjį gyvenimą jis šlubčiojo. Bet dar balandį buvo pasklidusi žinia, kad Kim Jo Jong gali užimti pareigas, tokias pat įtakingas kaip premjero postas, nes esą jau tada „visi keliai vedė pas draugę Kim Jo Jong“.

Ši moteris propagandiniuose reportažuose pradėjo rodytis tuoj po tėvo Kim Jong Ilo mirties, kai pastarojo vietą užėmė Kim Jong Unas. Tai buvo 2011-ųjų pabaiga. Kai 2012 metais valstybinė televizija rodė naująjį šalies lyderį per pramogų parko atidaryme Pchenjane, Kim Jo Jong bėgiojo tarp jos broliui plojančių karininkų. Tuomet atrodė, kad tai ji vadovauja visam renginiui.

Nuo tada elegantiškai apsirengusi moteris kelis kartus pasirodė šalia savo brolio – besijuokdama koncertuose, teikdama apdovanojimus pilotams ar jodinėdama baltu žirgu.

Patriarchalinėje Šiaurės Korėjoje moterys retai užima aukštus postus valstybėje ar kariuomenėje, nors ir privalo baigti karinius mokymus. Taip pat jos sudaro ekonomikos ašį – kol vyrai užima partijos paskirtas vadovų pareigas fabrikuose ir įstaigose, moterys uždirba pinigus, be kurių jų šeimos paprasčiausiai neišgyventų. Neretai – juodojoje rinkoje.

Bet Kim Jo Jong yra Kim Jong Uno sesuo, tad kultūriniai dalykai įtakos jai neturi.

Kai Šiaurės Korėją valdė Kim Jong Ilas, jo sesuo Kim Kyong Hui užėmė svarbias asmeninės asistentės pareigas šalia aukštų kariuomenės ir partijos narių. Bet jos niekas nematė nuo tada, kai jos vyras Jang Song Thaekas buvo nuteistas mirties bausme.

„Scanpix“/AP nuotr./Kim Jong Uno sesuo Kim Jo Jong
„Scanpix“/AP nuotr./Kim Jong Uno sesuo Kim Jo Jong
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min