Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gegužės 9d. 08:02 , atnaujinta: 2016 gegužės 9d. 08:25

Šiaurės Korėjos valdančiosios partijos suvažiavimas pritarė branduolinės ginkluotės plėtojimo politikai

Kim Jong Unas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Kim Jong Unas

Šiaurės Korėjos pirmasis valdančios partijos suvažiavimas per beveik keturis dešimtmečius oficialiai patvirtino savo lyderio Kim Jong Uno politiką plėtoti šalies branduolinį arsenalą drauge su ekonomika, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Itin retas Korėjos darbo partijos suvažiavimas, kuris prasidėjo penktadienį, yra laikomas politiniu renginiu, kuris buvo sušauktas tam, kad patvirtintų 33 metų Kim Jong Uno aukščiausiojo lyderio statusą ir oficialiai sankcionuotų jo politinę „byungjin“ doktriną, numatančią branduolinės ginkluotės stiprinimą kartu ekonomikos vystymu.

Sekmadienį tūkstančiai parlamento, kuri formaliai yra laikomas aukščiausia šalies sprendimų priėmimo institucija, priėmė sprendimą tuo pat metu siekti pažangos įgyvendinant ekonominę plėtrą ir „savigynos tikslu kokybiškai bei kiekybiškai didinti branduolinę galią“.

Suvažiavimas taip pat patvirtino, kad branduoliniai ginklai gai būti panaudoti tik tuo atveju, jei į šios izoliuotos komunistinės šalies suverenumą kėsinsis kita branduolinį ginklą turinti valstybė, ir dar kartą išsakė palaikymą padalyto Korėjos pusiasalio susivienijimui.

„Bet jeigu Pietų Korėjos vyriausybė pasirinktų karą, mes išeitume į teisingą karą, kad negailestingai nušluotume prieš suvienijimą nusistačiusias jėgas“, – sakoma dokumente, kurį paskelbė Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA.

Pabrėždamas seniai Pchenjano kartojamą argumentą, branduolinį ginklavimąsi skatina priešiška JAV politika, suvažiavimas pareiškė, kad branduolinių ginklų programa bus vykdoma, „kol imperialistai toliau kels branduolinę grėsmę“.

Savo šeštadienį paskelbtame pranešime, kuris truko tris valandas, Kim Jong Unas sakė, kad Pchenjanas nori geresnių ryšių su anksčiau buvusiomis „priešiškomis“ valstybėmis, taip pat siūlė surengti kariškių lygio derybas su Pietų Korėja, siekiant sumažinti įtampą prie smarkiai įtvirtintos abiejų šalių sienos.

Propaganda

Seulo vyriausybė atmetė jo pareiškimus, įskaitant pažadą siekti branduolinio nusiginklavimo pasaulyje, vadindama šią retoriką bereikšme propaganda.

„Nėra absoliučiai jokio nuoširdumo kalbose apie kariškių derybų būtinybę ... kai jie skelbiasi esantys branduolinė valstybė ir rengia branduolines bei raketų provokacijas“, – sakė Gynybos ministerijos atstovas Moon Sang-gyunas.

Pasak jo, partijos suvažiavimas tik patvirtino Šiaurės Korėjos nusiteikimą stiprinti savo branduolinį arsenalą, o Seulas toliau stengsis atremti tas ambicijas sankcijomis ir spaudimu.

Pietų Korėjos suvienijimo ministerija taip pat atmetė Pchenjano pareiškimus, sakydamas, kad Kin Jong Uno kalbos apie dvišalių santykių gerinimą tėra „propaganda be jokio nuoširdumo“.

Prie penktojo branduolinio bandymo slenksčio

Šiaurės Korėja yra įvykdžiusi keturis branduolinius bandymus, iš jų du – vadovaujant Kim Jong Unui.

Šiaurė tvirtino, kad sausį susprogdino vandenilinę bombą, nors ekspertai ginčija tuos pareiškimus, nes to užtaiso galia nebuvo didelė.

Vis dėlto didėja susirūpinimas, kad Pchenjanas galbūt ruošiasi įvykdyti penktąjį sprogdinimą – iš palydovų padarytos nuotraukos rodo aktyvią veiklą Pungjeri branduolinių bandymų poligone.

Kim Jong Uno doktrinos branduolinė dedamoji buvo itin svarbi prieš šį partijos suvažiavimą: sausį buvo susprogdintas ketvirtas branduolinis užtaisas, o vėliau buvo paleista didelio nuotolio raketa bei įvykdyta kitokių raketų ir ginklų bandymų.

Kai kurie apžvalgininkai prognozavo, kad suvažiavimas gali susitelkti į tos ideologijos ekonominę dalį, o Kim Jong Unas iš tikrųjų pristatė ekonomikos planą ateinančiam penkmečiui, kuris buvo pirmasis toks projektas per kelis pastaruosius dešimtmečius.

Tačiau jo pranešime suvažiavimo dalyviams buvo mažai detalių apie planus arba uždavinius, tik buvo išdėstytos bendros ambicijos padidinti gamybą visuose ekonomikos sektoriuose, ypač energetikoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min