Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 22d. 15:20

Sibire prabilta apie galimybę atsiskirti nuo Rusijos

Nadežda Nizovkina mitinge dėl Ukrainos
Youtube.com kadras / Nadežda Nizovkina mitinge dėl Ukrainos

Buriatijoje įvyko mitingas, kuriame pasisakyta prieš Rusijos agresiją Kryme. Taip pat čia nuskambėjo šūkis „Nesmaugsime svetimos laisvės“, rašo Unian.net.

Buriatijos Respublikos sostinėje Ulan Udėje įvyko mitingas prieš Rusijos agresiją Kryme. Kaip informuoja „Amerikos balsas“, dalyvių nebuvo daug, tačiau teisėsaugininkų – daugybė. Suskaičiuota, kad dešimčiai dalyvių teko 15 pareigūnų. Mitingą, surengtą miesto turgaus aikštėje, stebėjo ir kelios dešimtys žiniasklaidos atstovų.

Ukrainiečiai šiuo metu kovoja už savo kalbą, savo valstybę. Mes turime kovoti už Buriatijos valstybingumo elementus, – kalbėjo Nadežda Nizovkina.

„Dauguma Buriatijos gyventojų nesupranta, kuo mums gresia šis karas. Šiuo metu mums būtų nepriimtina susisaistyti su agresoriais“, – mitinge kalbėjo viena jo organizatorių Nadežda Nizovkina.

Moters teigimu, agresyvi Rusijos politika Kryme lems ir tai, kad bus galutinai sužlugdyta bet kokia laisvė pačioje Rusijoje. Jau keičiamas Baudžiamasis kodeksas, pagal kurį, be kitų pakeitimų, negalima bus svarstyti ir Krymo klausimo.

„Kažkodėl niekas neprisiminė, kad agresyvaus karo kurstymas – taip pat įstatymas Kodekse. Dabar jį galima pritaikyti mūsų Vyriausybei“, – tvirtino N.Nizovkina.

Akcijos organizatorė įsitikinusi, kad šis konfliktas yra ne tik Ukrainos, bet ir Buriatijos reikalas.

„Mes puikiai žinome, kad šiuo metu draudžiama buriatų kalba. Buriatų kalba – nacionalinė kalba, kaip ir ukrainiečių. Ukrainiečiai šiuo metu kovoja už savo kalbą, savo valstybę. Mes turime kovoti už Buriatijos valstybingumo elementus“, – kalbėjo moteris, kurios manymu, reikia džiaugtis precendentu, kaip dėl laisvės ir nepriklausomybės kovoja buvusi Sovietų Sąjungos respublika.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min