TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Siekdama išvengti antrojo Krymo Ukraina pradės antiteroristinę operaciją ir įtrauks į ją armiją, o susierzinusi Rusija vėl varo savo apie neteisėtą valdžią

Oleksandras Turčynovas
Oleksandras Turčynovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba nusprendė pradėti plataus masto kovos su terorizmu operaciją, įtraukiant ginkluotąsias šalies pajėgas. Reaguodama į tai Rusija išdėstė savo reikalavimus Kijevui.

Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, apie tai kreipdamasis į ukrainiečius per televiziją sakė laikinasis šalies prezidentas Oleksandras Turčynovas.

„Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba nusprendė pradėti plataus masto kovos su terorizmu operaciją, įtraukiant šalies ginkluotąsias pajėgas. Mes neleisime Rusijai pakartoti Krymo scenarijaus Rytų Ukrainoje“, – teigė O.Turčynovas.

Ultimatumas: sudėti ginklus – iki pirmadienio ryto

Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, šalies ginkluotosioms pajėgoms besipriešinantiems asmenims iškeltas ultimatumas iki pirmadienio ryto sudėti ginklus. O.Turčynovas sudėjusiems ginklus iki to laiko, kol pasibaigs minėtas terminas, žada amnestiją.

Tiems, kurie sudės ginklus ir paliks užimtus administracijos pastatus iki pirmadienio ryto pažadu amnestiją, – sakė O.Turčynovas.

„Tiems, kurie sudės ginklus ir paliks užimtus administracijos pastatus iki pirmadienio ryto pažadu amnestiją“, – sakė O.Turčynovas, kalbėdama per televiziją.

Mobilizuojami šalies nacionalinės gvardijos rezervistai

Naujienų agentūra taip pat informuoja, kad mobilizuojami Ukrainos nacionalinės gvardijos rezervistai. Kaip pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministro pavaduotojas Mykola Velikovičius, jie kovinius veiksmus Slaviansko apylinkėse pradės antradienį.

„Buvo paskelbta mobilizacija. Pavesta jiems suteikti ginklus ir uniformas“, – M.Velikovičių cituoja naujienų agentūra „Unian“.

Anot jo, pagrindinis Ukrainos nacionalinės gvardijos rezervistų uždavinys – slopinti teroristinius aktus, neleisti plisti separatizmui ir kontroliuoti situaciją regione.

Rusija pareikalavo, kad „Maidano statytiniai nutrauktų karą su savo tauta“

Reaguodama į O.Turčynovo pareiškimą, Rusijos užsienio reikalų ministerija išplatino savo oficialią poziciją.

„Griežtai smerkiame šiurkščios jėgos panaudojimo prieš mitinguotojus ir aktyvistus politiką, naudojant „Dešiniojo sektoriaus“ smogikus ir kitas neteisėtas ginkluotąsias grupuotes. Itin nuvilia O.Turčynovo įsakymas panaudoti armiją protestams malšinti. Per tokius veiksmus pietryčiuose jau pralietas kraujas“, – teigiama pranešime.

Reikalaujama, kad „Maidano statytiniai, nuvertę teisėtą Ukrainos prezidentą, tuojau pat nutrauktų karą su savo tauta“. Taip pat skelbiama, kad „galimybė išvengti pilietinio karo Ukrainoje yra Vakarų rankose“.

Visas naujienas apie sekmadienio įvykius Ukrainoje skaitykite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min