Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 22d. 20:57

Šimtai Pirėnų gyvulių augintojų protestuotoja prieš rudųjų lokių sugrąžinimą

Rudasis lokys
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Rudasis lokys

Ispanijos Ainsos mieste šimtai gyvulių augintojų ketvirtadienį surengė protesto akciją prieš rudųjų lokių reintrodukavimą Pirėnų kalnų regione, sakydami, kad šie plėšrūnai kelia grėsmę jų kaimenėms.

Sprendimas sugrąžinti nykstančius lokius į regioną buvo priimtas „neatsižvelgus į kaimiečių ir gyvulius auginančių ūkininkų gyvenimą“, – sakė šiaurinio Ispanijos Navaros regiono ūkininkų sąjungos UAG vadovas Felixas Bariainas.

„Mes prašome, kad plėšrūs lokiai būtų iškelti iš Pirėnų“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Filmuotame reportaže matyti, kad protestuotojai laikė plakatus su užrašais „Lokiai pražūtingi kaimui“ ir „NE – lokiams, saugumas – Pirėnams“.

Protestuotojai atstovavo vietos ūkininkų sąjungoms ir maisto kooperatyvams, o taip pat stambiausioms Prancūzijos ūkininkų sąjungoms FDSEA ir „Jeunes Agriculteurs“ (Jaunieji ūkininkai).

Piemenys ir ūkininkai sukilo pernai spalį valdžios pareigūnams nusprendus perkelti dar du ruduosius lokius iš Slovėnijos. Tai buvo naujausias šių gyvūnų įvežimas per 20 metų, kai Prancūzija pradėjo medžiotojų beveik visiškai sunaikintos lokių populiacijos atstatymą.

Šiemet Prancūzijoje ūkininkai neteko daugiau nei 600 avių. Dauguma jų žuvo nusiritusios nuo skardžių, kai buvo pabaidytos lokių.

Dabar Prancūziją ir Ispaniją skiriančiuose kalnuose, kaip vertinama, gyvena maždaug 50 lokių. Daugiausia jų yra Prancūzijos Arježo regione, kur ūkininkai labiausiai piktinasi.

Vietos gyvulių augintojai tvirtina, kad kompensacijų nepakanka jų patirtiems finansiniams nuostoliams atlyginti.

Pasak pareigūnų, Prancūzijoje per septynis šių metų mėnesius buvo gauta 214 prašymų atlyginti lokių padarytą žalą. Pernai per tą patį laikotarpį jų buvo 167, o 2015 metais – 53.

Aplinkosaugos aktyvistai sako, kad šie gyvūnai yra būtini siekiant išsaugoti trapią ekosistemą ir yra Prancūzijos vyriausybės plano padidinti biologinę įvairovę, nukentėjusią dėl žmogaus veiklos ir klimato kaitos, simbolis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min