TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Širdį spaudžiantys paskutiniai J.Foley žodžiai: mintys apie šeimą leidžia man ištrūkti iš kalėjimo

JAV žurnalistas Jamesas Foley
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / JAV žurnalistas Jamesas Foley
Šaltinis: 15min
0
A A

Jamesas Foley prieš brutalią egzekuciją buvo priverstas perskaityti propagandinę žinutę. Jo paskutiniai žodžiai filmuotoje medžiagoje – ištarti bijant kankinimų ir prievartos – buvo skirti pasmerkti šeimai ir JAV valdžiai. Juos jis pavadino tikraisiais žudikais. Tačiau tikroji žinia šeimai buvo slapta išgabenta maždaug prieš tris mėnesius. Laiškas yra kupinas meilės, ilgesio ir vilties.

Sekmadienį „Facebook“ grupė, rėmusi žurnalistą jo buvimo nelaisvėje metu, pasidalino slaptu laišku šeimai. Pateikiame J.Foley laiško vertimą.

Miela šeima ir draugai,

Aš atsimenu, kaip eidavau į prekybos centrą su Tėčiu, ilgai važinėdavausi dviračiu su Mama. Aš atsimenu tiek daug gražių akimirkų, praleistų su šeima, kad jos mane išvaduoja iš kalėjimo. Mintys apie šeimą ir draugus leidžia man ištrūkti ir laimė užpildo mano širdį.

Aš žinau, kad jūs galvojate apie mane ir meldžiatės dėl manęs. Esu labai už tai dėkingas. Aš jus visus jaučiu, kai meldžiuosi. Aš meldžiuosi, kad jūs išliktumėte stiprūs ir tikintys. Tikiu, kad galiu jus paliesti net tokioje tamsoje, kai meldžiuosi.

Aštuoniolika mūsų esame laikomi vienoje kameroje, kas man padeda. Mes turime vienas kitą ir galime ilgai kalbėtis apie filmus, smulkmenas, sportą. Mes žaidžiame žaidimus, padarytus iš skutelių, kuriuos radome kameroje. Mes radome būdą žaisti šachmatais, šaškėmis... ir netgi rengiame turnyrus, leidžiame dienas kurdami strategijas kitam žaidimui ar paskaitai. Žaidimai ir vienas kito mokymas mums padeda leisti laiką. Tie žmonės yra didelė pagalba man. Mes kartojame istorijas ir juokiamės, kad išsklaidytume įtampą kalėjime.

Aš turėjau silpnų ir stiprių dienų. Mes esame tokie dėkingi, kai ką nors paleidžia, bet, žinoma, trokštame ir savo laisvės. Mes stengiamės vienas kitą stiprinti ir dalintis stiprybe. Dabar mus maitina kasdien ir geriau. Mums duoda arbatos, kartais kavos. Aš vėl priaugau beveik visą svorį, kurį numečiau pernai.

Aš daug galvoju apie savo brolius ir seserį. Aš atsimenu, kaip žaidėme vilkolakį tamsoje su Michaeliu ir daug kitų nuotykių. Galvoju, kaip vaikiausi Mattie ir T po virtuvę. Aš laimingas, kai apie juos galvoju. Jeigu mano sąskaitoje banke yra pinigų, noriu, kad jie atitektų Michaeliui ir Matthew. Aš taip tavimi didžiuojuosi, Michaeli, ir esu tau dėkingas už laimingus vaikystės atsiminimus, o tau ir Kristie – už laimingus suaugusio žmogaus prisiminimus.

Ir, didysis Johnai, man taip patiko apsilankyti pas tave ir Cress Vokietijoje. Ačiū už šiltą sutikimą. Aš daug galvoju apie RoRo ir bandau įsivaizduoti, koks yra Jackas. Aš tikiuosi, kad jis turi RoRo charakterį.

Ir Markai... Aš taip tavimi didžiuojuosi, Broli. Aš galvoju apie tave Vakarų pakrantėje ir tikiuosi, kad tu slidinėji snieglente ir stovyklauji. Aš ypač atsimenu mūsų kelionę į komedijos klubą Bostone ir mūsų didelį apsikabinimą po to. Šios ypatingos akimirkos leidžia man išsaugoti viltį.

Katie, aš tavimi taip didžiuojuosi. Tu esi pati stipriausia ir geriausia iš mūsų!!! Aš galvoju apie tave, sunkiai dirbančią, žmonėms padedančią seselę. Aš toks laimingas, kad mes susirašėme prieš pat mano pagrobimą. Aš meldžiuosi, kad galėčiau atvykti į tavo vestuves... Kalbu visai kaip Močiutė dabar!!!

Močiute, prašau, gerk savo vaistus, vaikščiok ir nenustok šokti. Aš planuotu tave nusivesti pas Margaritą, kai tik grįšiu namo. Lik stipri, nes man reikės tavo pagalbos grįžtant į gyvenimą.

Jimas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Irakas Islamas
Parašykite atsiliepimą apie 15min