Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2008 gruodžio 31d. 12:15

Širdies chirurgas patikėjo stebuklu

Širdis
Photos.com / Širdis

Gydytojai, atlikę širdies operaciją vos kelių mėnesių mergaitei, praėjus dešimčiai metų prisipažįsta beveik netikėję, kad ji pavyks, rašo „Sky News“.

Itin sudėtinga operacija, kurios metu mergaitei buvo išpjautas trečdalis širdies, buvo vienintelė viltis gyventi.

Oksfordo ligoninės gydytojai, atlikę sudėtingą operaciją, nesugebėjo atkurti kūdikio širdies ritmo. Todėl perspėję tėvus, kad mergaitė tikriausiai neišgyvens, gavo leidimą daryti naują drastišką operaciją. Gydytojai išpjovė trečdalį kūdikio širdies raumens, tikėdamiesi, kad po to širdis ims plakti.

Dabar, praėjus dešimčiai metų, Kirsty Collier yra sveika, o jos širdis puikiai veikia. Mergaitę operavusio chirurgo Stepheno Westaby teigimu, tai tikras stebuklas. „Mergytė buvo praktiškai mirusi, o ją prikėlė tai, kas tuo metu buvo laikoma visiškai keista operacija“, – prisipažįsta medikas.

Mergaitė gimė su kraujagyslių yda, dėl kurios širdis negaudavo pakankamai deguonies. Per keturis pirmus gyvenimo mėnesius mergaitė patyrė nesuskaičiuojamą daugybę širdies smūgių, dėl kurių jos širdis dvigubai padidėjo.

Kūdikiui buvo atlikta operacija, tikintis pašalinti ydą, tačiau mažylės širdis buvo pernelyg pažeista priepuolių, kad normaliai tiektų kraują. Tuomet chirurgas, negalėdamas priversti širdies dirbti be aparatų, palaikančių gyvybę, nusprendė, kad galbūt širdies raumens sumažėjimas sumažintų įtampą ir ji vėl imtų dirbti.

Neturėdami ko prarasti, nes be operacijos mergaitė būtų mirusi, gydytojai išpjovė trečdalį jos širdies raumens ir susiuvo žaizdą. „Triu prisipažinti, niekada netikėjau, kad tai suveiks“, – praėjus dešimtmečiui prisipažįsta chirurgas. Tačiau, visų operacinėje buvusiųjų nuostabai – širdis pradėjo plakti.

Šiandien mergaitės sveikata yra tiek gera, kad ji puikiai gali žaisti mokyklos regbio komandoje, o atlikti tyrimai parodė, kad širdis yra puikios formos ir dydžio, kaip ir kitų tokio amžiaus vaikų. „Mes buvome priblokšti. Tai buvo tikras apreiškimas. Tai primas kartas, kai širdis pati išgijo tokiu dramatišku būdu“, – pripažįsta chirurgas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min