15min be reklamos
2019 01 03, 11:52

Sirijoje intensyvėja sukilėlių ir džihadistų susirėmimai, žuvo beveik 50 žmonių

Sirijos šiaurės vakaruose vykstant įnirtingiems džihadistų ir sukilėlių susirėmimams per dvi dienas žuvo beveik 50 žmonių, trečiadienį paskelbė karą šalyje stebinti organizacija.
„Nureddine al Zinki“ kovotojai
„Nureddine al Zinki“ kovotojai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vakarinėje Alepo provincijoje antradienį vyko susirėmimai tarp koalicijos „Hayat Tahrir al Sham“ (HTS), susijusios su „al Qaeda“, ir sukilėlių grupių aljanso.

Trečiadienį kovos išplito į kaimyninę Idlibo provinciją – paskutinį šalies opozicijos bastioną, pranešė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

„Kovos suintensyvėjo ir išplito į Idlibo provincijos šiaurę bei pietryčius“, – sakė Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios SOHR vadovas Rami Abdel Rahmanas.

Pasak jo, žuvo 48 žmonės. Antradienį žuvusiųjų skaičius buvo 19.

HTS pirmadienį apkaltino sukilėlių grupę „Nureddine al Zinki“ nukovus penkis jos kovotojus ir pradėjo pulti sukilėlių pozicijas.

„Nureddine al Zinki“ yra svarbi Turkijos remiamo sukilėlių aljanso „Nacionalinis išlaisvinimo frontas“ (NLF) narė.

R.Abdel Rahmanas trečiadienį sakė, kad į kovas dabar įsitraukė ir kitos NLF frakcijos, o džihadistai įžengė į septynis rajonus.

Tarp žuvusiųjų yra 24 HTS džihadistai ir 19 „Nureddine al Zinki“ kovotojų, nurodė SOHR.

HTS ir kitos džihadistų grupės kontroliuoja daugiau kaip pusę Idlibo provincijos, o NLF yra užėmusi beveik visą likusią jos dalį.

Šioje teritorijoje dažnai vyksta įvairių frakcijų susirėmimai, įskaitant tikslinius nužudymus ir išpuolius panaudojant bombas.

NLF trečiadienį paskelbė „visuotinę mobilizaciją dėl (HTS) agresijos“.

Tuo tarpu HTS pranešė areštavusi dešimtis „Nureddine al Zinki“ kovotojų.

Sirijos konfliktas kilo po 2011 metų antivyriausybinių protestų, kurie buvo brutaliai slopinami ir išprovokavo sudėtingą, daugeliu frontų kariaujamą pilietinį karą dalyvaujant daugybei džihadistų grupių ir kelioms užsienio galioms.

Per karą jau žuvo daugiau kaip 360 tūkst. žmonių, o milijonai gyventojų turėjo palikti savo namus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min