Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sirijoje kariauti pradėjo ir krikščionys

Gyvenimas Sirijoje
Mjr. Andriaus Smilgos archyvo nuotr. / Gyvenimas Sirijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Padėtis antrame pagal dydį Sirijos mieste Alepe, kuriame gyvena trys milijonai gyventojų ir kuris yra ekonominis šalies centras, lieka sudėtinga. Bent trečdalis Alepo gyventojų yra įvairių krikščioniškų bendruomenių atstovai. Šių žmonių situacija susidomėjo britų „The Daily Telegraph“.

Teigiama, kad iki šiol krikščionys stengėsi išlikti neutralūs pilietinio karo apimtoje šalyje. Tačiau pastaruoju metu jie yra priversti imtis ginklų ir kurti karines grupuotes, siekdami apsaugoti savo namus, turtą.

„Alepo bendruomenės sutelkė visus skautų judėjime dalyvaujančius vaikinus, kad šie apsaugotų bažnyčias. Tačiau karas pasiekė miestą. Krikščionys buvo priversti pasiimti ginklus. Kartu su armėnų grupėmis jie prisijungė prie kovos su opozicijos partizanais“, – pasakoja britų laikraštis.

„Visi kovoja prieš visus, – sakė armėnas Georgas, – Sirijos armėnai kovoja, nes tiki, kad laisvos armijos sukilėlius prieš juos siunčia turkai. Krikščionys nori apsaugoti savo rajonus. Basharo al-Assado režimo kovotojai žudo ir prievartauja, reguliari armija kovoja prieš Laisvąją armiją, kurdai turi savų interesų.“

Jau tapo aišku, kad Sirijos valdžia paragino armėnų tankiai gyvenamo rajono, esančio Alepo mieste, gyventojus palikti savo namus. Teigiama, kad ten pateko kovotojai ir kariuomenė ketina suduoti galingą smūgį. Gatvėse jau pasirodė sunkioji technika. Opozicionieriai tęsia gatvių ir namų apšaudymą, keletas armėnų žuvo. Prieš porą dienų pranešta, kad kelyje iš oro uosto į miestą per apšaudymą žuvo septyni armėnai, 13 sužeista.

Penktadienį su šalies prezidentu Basharu al-Assadu turėjo susitikti Jungtinių tautų ir Arabų lygos atstovas Sirijai. Stebėtojai mano, kad šis susitikimas bus paskutinis šansas išgelbėti šalį nuo chaotiško karo. Daugelis sirų jau nebetiki perspektyva, pabėgėlių skaičius pasiekė 250 tūkstančių žmonių. Tarp tų, kurie paliko šalį, daug krikščionių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min