Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Sirijoje nukankintas garsus skulptorius Waelis Qastunas

Garsus Sirijos skulptorius Waelis Qastunas neramiame Homso mieste buvo mirtinai nukankintas, antradienį paskelbė menininkų asociacija.
Sirija
Sirija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Sirijos menininkų koalicijos už laisvę“ pareiškime sakoma, kad W.Qastunas „mirė kankinamas“.

„Jis buvo perkeltas į Homso karinę ligoninę, o jo šeima buvo informuota apie jo kankinystę“, – sakoma pareiškime, kuriame priduriama, kad laidotuvėse dalyvavo „didelė žmonių minia“.

W.Qastunas paliko du vaikus. Jo skulptūros dažniausiai vaizduoja moteris.

Nuo 2011 metų kovo, kai prasidėjo sukilimas prieš prezidento Basharo al Assado valdymą, vyriausybinių pajėgų smurtą patyrė dar keli kiti menininkai.

Ibrahimas Qashushas, protesto dainų autorius iš šalies centriniame regione esančio Hamos miesto, pernai liepą buvo nužudytas; pasak aktyvistų, jo gerklos buvo išplėštos.

Jis garsėjo tuo, kad pernai atliko protestų simboliu tapusią dainą „Yalla irhal ya Bashar“ („Nagi, išeik, o, Basharai“).

Anksčiau šį mėnesį organizacija „Human Rights Watch“ apkaltino Siriją tuo, kad ji dešimtis tūkstančių suimtų žmonių laiko „kankinimų archipelage“, kur jie yra mušami, kankinami elektros šoku ir kitais būdais.

Ši Niujorke įsikūrusi teisių gynimo organizacija visoje šalies teritorijoje užfiksavo 27 areštines, kuriose, kaip teigiama, laikomi žmonės, suimti vyriausybei slopinant sukilimą.

Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ nurodo, kad buvo sulaikyta dešimtys tūkstančių žmonių, daugiau kaip 19 tūkst. žuvo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius