Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Sirijos kultūrinės vertybės barbariškai plėšiamos kovotojų ekstremistų

Sirijos archeologinės vietos yra plėšiamos „pramoniniu mastu“, o pajamos iš šio grobstymo naudojamos finansuoti „Islamo valstybės“ ekstremistus, trečiadienį pareiškė UNESCO vadovė.
Palmyros šventykla
Palmyros šventykla / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Palydoviniai vaizdai rodo, kad archeologinės vietos Sirijoje yra nusėtos tūkstančių nelegalių kasinėjimų... tai rodo, kad vyksta pramoninio masto plėšimas“, – Sofijoje kalbėjo Irina Bokova.

„Prekybos kultūros vertybėmis ribojimas yra aukščiausias prioritetas, nes iš jos finansuojami ekstremistų veiksmai“, – sakė ji spaudos konferencijoje.

„Pasaulis tikisi, kad mes imsimės ryžtingų ir neatidėliotinų veiksmų ... sustabdyti šį ekstremistų finansavimo šaltinį“, - pridūrė I.Bokova.

„Pasaulis tikisi, kad mes imsimės ryžtingų ir neatidėliotinų veiksmų ... sustabdyti šį ekstremistų finansavimo šaltinį“, - pridūrė I.Bokova.

Kaip nurodo Sirijos archeologijos apsaugos draugija (APSA), šalyje, kurioje jau ketverius metus vyksta nuožmus pilietinis karas ir kurioje dideles teritorijas kontroliuoja „Islamo valstybė“, buvo išplėšta, nuniokota ar sunaikinta daugiau kaip 900 istorinių paminklų ir archeologinių vietų.

Ypač didelė žala buvo padaryta Palmyrai, įtrauktai į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kurią „Islamo valstybė užgrobė gegužės mėnesį.

Rugpjūčio mėnesį džihadistai nupjovė galvą 81 metų Khaledui al Asaadui – iškiliam archeologui ir paveldosaugininkui, kuris visą gyvenimą buvo pašventęs Palmyros tyrimams.

I.Bokova nurodė, kad Palmyros niokojimas „yra įžūlus nusikaltimas civilizacijai, nes ji yra kultūrinio dialogo simbolis, materialus įrodymas, jog kultūros galinčios sąveikauti... Būtent tai ekstremistai ir siekia sunaikinti.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius