Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 4d. 22:12 , atnaujinta: 2011 spalio 4d. 23:37

Sirijos prezidentas: jei NATO panaudos prieš mus jėgą, mes paleisme raketas į Izraelį

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas

Sirija pasiruošusi smogti Izraeliui, jeigu NATO griebsis karinių veiksmų prieš jų šalį, paskelbė Sirijos prezidentas Basharas al Assadas, kurio žodžius cituoja „Jerusalem Post“. Be to, Sirijos prezidentas sako, kad jo šalį palaikys Iranas, kuris užpuls amerikiečių laivus Persijos įlankoje.

„Jeigu Damasko atžvilgiu bus panaudotos beprotiškos priemonės, mums neprireiks daugiau nei 6 valandų, kad paleistume šimtus raketų į Golano aukštumas ir Tel Avivą“, – sakė Sirijos prezidentas agentūrai „Fars News“.

Visa tai įvyks per pirmas tris valandas, o per kitas tris valandas Iranas atakuos JAV karinius laivus Persijos įlankoje

„Visa tai įvyks per pirmas tris valandas, o per kitas tris valandas Iranas atakuos JAV karinius laivus Persijos įlankoje“, – pridėjo B.al Assadas.

Sirijos prezidentas taip pat grasino, kad pagalbos prašys ir Libano organizacijos „Hezbollah“, jog ši smogtų Izraeliui.

Sirija, anot jos prezidento, yra numačiusi ir veiksmus, kurie skaudžiai atsilieptų naftos gavybai regione. Jis grasino, kad viena iš įsiveržimo į Siriją pasekmių būtų naftos telkinių padegimas, taip pat teigė, kad būtų blokuojamas Ormūzo sąsiauris, kuris yra itin svarbus eksportuojant naftą. Šiuo siauru vandens keliu tarp Omano įlankos ir Persijos įlankos yra praplukdoma apie 20 proc. pasaulio naftos.

NATO kol kas nesvarsto galimybės griebtis karinių veiksmų prieš Siriją, tačiau sankcijas gali paskelbti Jungtinių Tautų Saugumo Taryba.

Jungtinių Tautų skaičiavimu, neramumų Sirijoje metu žuvo daugiau nei 2700 žmonių.

Sirijos opozicija mano, kad Jungtinės Tautos nepaskelbia rezoliucijos, smerkiančios režimą Sirijoje, tik dėl Rusijos spaudimo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min