Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sirijos režimas protestus malšina kankinimais

Masiniai protestai Sirijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Masiniai protestai Sirijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Nepaisant pavojų, protestai Sirijoje tęsiasi. Kaip ir žudymai, nuo kurių režimo nesulaikė ir ramadano pabaigą paskelbusi Eid al-Fitr šventė. Daros mieste saugumo pajėgos antradienį į protestuotojus atidengė ugnį. Pasak opozicijos atstovų, per incidentą buvo nužudyti keturi žmonės. Dar trys žuvo kituose Sirijos miestuose. Tačiau žudymai Sirijoje vyksta ne tik viešai, rašo BBC.

Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Amnesty International“ žiniomis, per pastaruosius keturis mėnesius po saugumo pareigūnų sulaikymo žuvo 88 asmenys. Didžioji dalis iš jų buvo žiauriai kankinami.

Vienas iš jų – 43-ejų gydytas iš Alepo miesto. Vyras buvo suimtas gegužę po to, kai sugrįžo iš Jungtinių Valstijų. Vyro draugas BBC pasakojo, kad gydytojas mirė praėjus trims dienoms po suėmimo. „Jo genitalijos buvo sudarkytos, – sakė Hazemas Hallakas. – Visos kojos ir pėdos buvo nusėtos elektros šoko žymėmis.“

Tellas Kallakhas buvo vienas iš septynių vyrų, smerkusių režimą per gegužę vykusius protestus. Saugumo pareigūnai jį sulaikė praėjus dienai po  šių protestų. Dar po dešimties dienų T.Kallakhas buvo miręs. Vyro veidas buvo taip stipriai subjaurotas, kad jo šeimos nariai vyro kūną atpažino tik iš tatuiruotės ant rankos.

Manoma, kad šiuo metu šalyje iš viso suimta 12–15 tūkst. žmonių.„Amnesty International“ turi kai kurių žuvusiųjų artimųjų padarytus vaizdo įrašus ir nuotraukas, kuriose įamžintos kankinimų paliktos žymės ant kūnų.

„Manoma, kad šiuo metu šalyje iš viso suimta 12–15 tūkst. žmonių, – BBC sakė Neilas Sammondsas. – Kankinimai Sirijoje paplitę daugybę metų, tačiau pastaruoju metu jie tapo daug žiauresni.“

Dešimt iš minėtų 88 žmonių buvo jaunesni nei 18 metų. Vienam iš jų buvo vos 15. Jis buvo sulaikytas balandį. „Išgirdau garsiai šaukiantį vaiką. Jis meldė pagalbos, – pasakojo Ibrahimas Jamalas, kuris taip pat buvo sulaikytas ir vėliau paleistas į laisvę. – Jie ginklu smogė į vaiko kaklą. Jis parkrito. Vėliau pareigūnai jo nugarą žalojo aštriu metaliniu kardu. Nuo žiaurių sumušimų paauglys galiausiai krito be sąmonės.“

Berniuko mirtis sukėlė Vakarų šalių pasipiktinimą ir paskatino įgyvendinti griežtesnes ekonomines sankcijas Sirijai. Tačiau net ir tai šalies režimui nepadarė jokios įtakos. Damaskas neslepia: savo priešus jis pasiryžęs naikinti visais įmanomais būdais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min