2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Sirijos sukilėlių aljansas mėgina atkovoti visą Alepo miestą

Sirijos sukilėlių aljansas sekmadienį paskelbė pradedantis puolimą, kurio tikslas – atkovoti visą Alepo miestą, kai ankstesnę dieną jiems pavyko pralaužti vyriausybės pajėgų vykdomą sukilėlių kontroliuojamų rajonų apsiaustį antrajame didžiausiame šalies mieste.
Sirijos mieste Alepe intensyvėja kariniai veiksmai
Sirijos mieste Alepe intensyvėja kariniai veiksmai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Koalicija „Užkariavimo armija“, sudaryta iš nuosaikių sukilėlių ir džihadistų, įskaitant grupuotę „al Nusra Front“, dabar persivardijusią „Jabhat Fateh al Sham“ (Sirijos užkariavimo frontu), savo pranešime nurodė, kad „kitame mūšyje dalyvaus dvigubai daugiau kovotojų“.

„Skelbiame naują fazę (pastangose) išvaduoti visą Alepą“ po savaitę trukusių nepaliaujamų susirėmimų, pareiškė aljansas.

„Nenurimsime, kol neiškelsime užkariavimo vėliavos virš Alepo citadelės“, – sakoma pranešime.

Šios koalicijos kovotojai šeštadienį prasiveržė per režimo pajėgų kontroliuojamą teritoriją ir pralaužė tris savaites trukusią apsiaustį, suduodami skaudų smūgį Damasko vyriausybei.

Sukilėlių koalicija atvėrė naują kelią į šiaurinio miesto apsuptus rytinius rajonus, kuriuose, kaip manoma, tebėra apie 250 tūkst. žmonių.

Ši operacija buvo džiugiai sveikinama rytiniuose rajonuose ir sukėlė nerimą režimo kontroliuojamoje vakarinėje padalyto miesto dalyje, kad gali pristigti maisto ir degalų.

Padėtį šalyje stebinčios nevyriausybinės organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ direktorius Rami Abdel Rahmanas sakė, kad vyriausybės pajėgos per pastarąjį puolimą patyrė vieną reikšmingiausių pralaimėjimų nuo konflikto Sirijoje pradžios 2011 metų kovą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min