Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 31d. 13:32

Sirijos tankams įsiveržus į Hamą žuvo mažiausiai 45 žmonės

Sirijos tankai Hamos mieste
Youtube.com iliustr. / Sirijos tankai Hamos mieste.

Sirijos tankams sekmadienį auštant įsiveržus į Hamos miestą, kuris buvo apsiaustas beveik mėnesį, žuvo mažiausiai 45 civiliai žmonės, pranešė gyventojai.

Hamos, kuri buvo apsiausta po didžiulių demonstracijų prieš prezidento Basharo al Assado valdymą, šiauriniame rajone ir aplink jį tankų sviediniai krito po keturis kas minutę, sakė gyventojai. Pagrindiniuose miesto rajonuose buvo nutrauktas elektros ir vandens tiekimas – tokią taktiką kariškiai nuolat naudoja atakuodami miestus, kur vyksta protestai.

Vienas gydytojas, kuris baimindamasis arešto nenorėjo skelbti savo pavardės, žurnalistams sakė, kad vien į Badro ligoninę buvo atvežta 14 žuvusių ir 51 sužeistas žmogus. Pasak gydytojo, tankai yra apsupę kitą, al Horani ligoninę, į kurią buvo atvežta daugiau žuvusiųjų ir sužeistųjų.

„Tankai atakuoja iš keturių pusių. Jie nesirinkdami taikinių šaudo iš savo sunkiųjų kulkosvaidžių ir niokoja savadarbes gatvių užtvaras, kurias pastatė gyventojai“, – telefonu sakė jis. Jam kalbant fone girdėjosi kulkosvaidžių šūvių garsas.

„Aukų yra daugiau. Gatvėse yra dar nepaimtų lavonų“, – sakė kitas Hamos gyventojas, kuris pridūrė, kad ant valstybinės elektros kompanijos ir pagrindinio kalėjimo stogų įsitaisė snaiperiai.

B.al Assadas bando nuslopinti kovo mėnesį prasidėjusį, „arabų pavasario“ revoliucijų Tunise ir Egipte įkvėptą sukilimą prieš jau 11 metų trunkantį jo valdymą.

Sirijos valdžia išvarė daugumą nepriklausomų žurnalistų, todėl sunku tikrinti pranešimus apie Sirijoje vykstančius mūšius.

VIDEO: 31 7 Hama أوغاريت حماة الدبابات تقصف الأحياء وترويع المواطنين

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min