Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugpjūčio 25d. 20:47

Šiukšlių skandalas verčia Libano premjerą statyti sieną ir taip gelbėtis nuo savo rinkėjų protestų

Protestuotojas prie sienos, skiriančios žmones ir vyriausybės rūmus
„Scanpix“/AP nuotr. / Protestuotojas prie sienos, skiriančios žmones ir vyriausybės rūmus

Libano armija priversta patruliuoti sostinės Beiruto gatvėse, o savaitgalio protestai nusinešė vieno žmogaus gyvybę. Libano premjerą ginančios pajėgos priverstos statyti aukštą betono sieną, kad atitvertų vieną šalies lyderių nuo minios įniršio, rašo news.vice.com.

Libaniečių įsiūtį išprovokavo šalies pareigūnų nesugebėjimas pasirūpinti šiukšlių išvežimu. Libano sveikatos apsaugos ministras perspėjo, kad Beiruto miesto laukia sanitarinė krizė, jei situacija nepasikeis.

Libaniečiai išėjo į gatves, skanduodami: „Tu smirdi!“ Libano premjerui Tammamui Salamui ir kitiems valdžios atstovams, kurie uždarius pagrindinį miesto sąvartyną nepasirūpino šiukšlių išvežimo darbais.

Po policijos numalšintų protestų judėjimas persikėlė į socialinius tinklus. Tuo metu T.Salamas nuo protestuotojų, kasdien apsupančių jo darbo vietą, ginasi siena. Milžiniški betono gabalai turėtų atitverti jį nuo žmonių įniršio.

Šeštadienį įsisiautėję protestuotojai ėmė mėtyti akmenis į policijos pareigūnus, o šie atsakė dujų ir guminių kulkų ataka. Daug žmonių sužeista, o vienas iš jų, nepatvirtintais duomenimis, žuvo nuo sužeidimo gumine kulka.

„Aš, kaip ir daugelis libaniečių, buvau kantrus, tačiau šeštadienio įvykiai peržengė visas ribas“, – teigė Libano premjeras, kreipdamasis į tautą. „Šiukšlių istorija yra vienas šiaudas visoje krūvoje. Tikroji kova yra prieš politinį šiukšlyną“, – pataikaudamas miniai kalbėjo jis.

Tiesa, tai nesustabdė protestų. Manoma, kad miestiečiai ir toliau reikalaus įvesti tvarką. Su Libano premjeru susitiko JAV ambasadorius Libane Davidas Hale'as, kuris išreiškė susirūpinimą dėl padėties mieste ir savaitgalio įvykių.

„Libano piliečiai nusipelnė, kad jų esminiai poreikiai būtų patenkinti, todėl jie ir pasitiki savo valdžia. Taip pat, kaip jie pasitiki parlamentu, kad šis nugalėjęs visus skirtumus išrinktų prezidentą“, – teigė jis.

Temos: 1 Libanas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min