Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 01, 09:45

Skambūs Glazgo konferencijos pažadai lieka neišpildyti – miškai toliau kertami

Sustabdyti miškų naikinimą buvo vienas svarbiausių įsipareigojimų, kurį prisiėmė valstybės, dalyvavusios pernai Glazge įvykusiose tarptautinėse derybose klimato kaitos klausimais, tačiau nematyti įrodymų, kad 2021 metais būtų buvę pasiekta pažangos, teigiama ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje.
Klimato kaita Tik prenumeratoriams
Klimato kaita / 123RF.com nuotr.

Vašingtone įsikūrusios tyrimų grupės „Pasaulio išteklių institutas“ („World Resources Institute“) metinėje ataskaitoje teigiama, kad 2021 metais atogrąžų regionai prarado 9,3 milijono akrų sengirių.

Dėl to į atmosferą išmesta 2,5 milijardo metrinių tonų anglies dioksido, arba maždaug 2,5 karto daugiau nei Jungtinėse Valstijose kasmet išmeta lengvieji automobiliai ir lengvieji sunkvežimiai.

Brazilijai tenka didžiausia miškų nuostolių dalis – daugiau nei 40 procentų visų tais metais iškirstų miškų, po to seka Kongas ir Bolivija.

Bendrai pernai buvo iškirsta 11 procentų mažiau miško, palyginti su 2020-aisiais, tačiau maždaug tiek pat, kiek buvo iškirsta 2018 ir 2019 metais.

Rodas Tayloras, „Pasaulio išteklių instituto“ pasaulinės miškų programos direktorius, teigė, kad praktiškai vienodas miškų kirtimo lygis per pastaruosius ketverius metus nėra gerai „klimatui, rūšių išnykimo krizės suvaldymui ir daugybės miškuose gyvenančių bendruomenių ateičiai“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min