Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skambutis, pranešantis, kad netrukus į jūsų namą Gazoje pataikys raketa

Izraelio priešraketinės gynybos sistema „Geležinis kupolas“ vadinama pažangiausia pasaulyje.
AFP/Scanpix nuotr. / Izraelio priešraketinės gynybos sistema „Geležinis kupolas“ vadinama pažangiausia pasaulyje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo naujausio „Hamas“ teroristų agresijos protrūkio „Hamas“ į Izraelio teritoriją paleido apie 1000 raketų, tačiau moderni Izraelio prieš raketinė sistema – „Geležinis kupolas“ („Iron Dome“), dar ore neutralizuoja beveik 90 procentų visų raketų. Dėl šios priežasties, Izraelyje dėl oro atakų žuvo tik vienas žmogus. Tuo tarpu Gazos ruože arabų aukų skaičius skaičiuojamas šimtais. Aukų skaičius Gazoje būtų ir didesnis, tačiau prieš atakuodami taikinius Izraelio pajėgos informuoja Gazos gyventojus apie būsimą antskrydį.

Prieš atakuodami taikinius Izraelio pajėgos informuoja gyventojus apie būsimą antskrydį, ragindami civilius palikti atakuojamą teritoriją. Informavimo būdai įvairūs, dažniausiai platinami lankstinukai, kuriuose nurodoma, kurių teritorijų gyventojai turėtų palikti namus.

Arabai sulaukia SMS žinučių, kartais, pastato, kurį rengiamasi bombarduoti, gyventojai sulaukia skambučio, kuris informuoja apie grėsmę. Tačiau labiausiai prieštaringų vertinimų sulaukęs būdas – „Beldimas į stogą“ („Knock on roof“).

Izraelio oro pajėgos šią taktiką pradėjo naudoti dar 2009 metais, taip įspėdami gyventojus, kad šis konkretus pastatas identifikuotas kaip „Hamas“ būstinė ar raketų saugykla.

Jo metu ant taikinio, į kurį ruošiamasi paleisti raketas, numetama tuščia arba nedidelį kiekį sprogmenų nešanti raketa, po kurios seka tikras smūgis. Šis laiko tarpas gali trukti nuo keliolikos minučių iki kelių valandų.

Izraelio oro pajėgos šią taktiką pradėjo naudoti dar 2009 metais, taip įspėdami gyventojus, kad šis konkretus pastatas identifikuotas kaip „Hamas“ būstinė ar raketų saugykla.

„Jokiu būdu raketos paleidimą į civilių namus negalima vadinti efektyviu perspėjimu. „Amnesty International“ turi dokumentuotų įvykių, kai tokios perspėjimo tipo raketos pražudė ar sužeidė civilius per Izraelio karines operacijas“, – piktinosi Phillipas Lutheris, „Amnesty International“ vadovas, atsakingas už Vidurio Rytų ir Šiaurės Afrikos regionus.

„Tokia taktika parodo, kad mes nusiteikę rimtai“, – atkerta buvęs Izraelio armijos naikintuvo pilotas Relikas Shafiras.

Nors palestiniečius palaikantys Izraelio kritikai teigia, kad tokie perspėjimo būdai, o ypač „beldimas į stogą“, yra greičiau grasinimai, nei perspėjimai.

Tūkstančiams gyventojų tenka palikti namus ir glaustis laikinose Jungtinių Tautų prieglaudose.

Izraelis labai dažnai kritikuojamas naudojant per daug karinės jėgos, dėl kurios žūsta nemažai civilių. Tačiau „Hamas“ – tai būdinga visiems teroristams – tyčia nurodo nepalikti civiliams savo namų, kad Izraeliui įvykdžius ataką būtų galima visam pasauliui parodyti tariamą Izraelio žiaurumą. 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min